Macron’un küçük oyunları

Fransa da hollande cumhurbaşkanlığı koltuğundaydı. Ufak siyasi manevralarla koltuğundan al aşağı edildi. Çünkü kendisini Rotschild ailesi desteklemiyordu.

Fransa da hollande cumhurbaşkanlığı koltuğundaydı. Ufak siyasi manevralarla koltuğundan al aşağı edildi. Çünkü kendisini Rotschild ailesi desteklemiyordu. Fransa da 2017 de bir cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Olmaz denilen o dönemde seçilmez denilen Macron küresel sermayenin de desteği ile seçimleri kazandı. O dönemde ABD gizli devleti gizliden de L e Pen’ e destek veriyordu. Le Pen de AB’den fransa’dan ayrılması tarafında politikalar izliyordu. Halen de açıklamaları bu yanda.

Elyesse Sarayının koltuğu’na oturan Macron aslında ABD derin devletinin de desteklediğinin aksine Küresel sermayenin sahiplerinden Rotschild ailesinin desteğini alarak cumhurbaşkanı oldu.

ABD derin devleti bu kayıbının üzerine sarı yeleklileri sahaya sürdü. Ufak tefek sebeblerle başlayan gösteriler Fransa ekonomisine ve Siyasi hayatına büyük etki etti. Pandemi ortaya çıkınca gösteriler sönükleşti. Macron siyasi geleceğini ucuz kurtardı.
Şimdi Fransa da ciddi bir seçim var. Anketler MAcron’ un aleyhinde . Lakin unutulan bir faktör yine devredeydi. Rotschild faktörü unutulmuştu. İşte o güç Fransa da etkili olan bir siyasal hareketi başlattı. İslam ve Türkiye karşıtlığı…

Bu taktif Fransa da hep tutmuştur. Geçmişe dönelim. Mitterand döneminde Türkiye karşıtlığı ile seçim alınmıştır. Paris de bugün PKK terör örgütünün güçlü olmasının da sebebi ve temelli o döneme dayanmaktadır.

Türkiye karşıtlığı ve İslam karşıtlığı söylemleri ve karikatör olayı da buradan gelmektedir. %15 oy seviyesinde gezen desteği arttırma amaçlıdır. Bu fikir çerçevesinde Dinsel ayrılıkçı fikirler ile mücadele hakkında bir yasa tasarısı aralıkta Fransa da parlemanto ya gelecek.

İşte tam bu zamanda peygamber efendimizi hedef alan Karikatör açılımı ve PATTY SAMUEL adlı öğretmen üzerinden Fransız siyasiler ve istihbaratı söylemlerini arttırdı. İsim ve simgeler önemlidir… Samuel adı ‘’ Tanrı duydu’’ anlamına geliyor. Hedef ve amaçlar için uygun isimdi. Bu medya da iyi işlendi ve islamifobia ilmik ilmik siyasi gelecek için hortlatıldı. Macron da buradan oy devşirme peşinde.

İslam ve Türkiye düşmanlığı karşısında TC cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Macron’a karşı çıkışı doğal . Ne demişti sn Erdoğan ‘ Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var’’ sözü tam bu dönemde geldi. Macron ‘un fransa’sında günde 10 binlerce Korona vakası var. Hastanelerinde yer yok. Sokağa çıkma söz konusu. İç dengeleri kendi lehine çevirmek için bu atılan adımlara Fransız halkının Fransız kalmayacağını diliyoruz.

Bu haber 15358 defa okunmuştur

:

:

:

: