Joe Biden ve Suudi ailesi

ABD seçimlerinin sonuçları net olmasa da Joe Biden Trump karşısında zaferini açıkladı . İşte bu seçimlerin netleşmesine yakın uluslar arası anlamda bir çok değişmeler ve dış politika parametrelerinde değişimler meydana geldi.

ABD seçimlerinin sonuçları net olmasa da Joe Biden Trump karşısında zaferini açıkladı . İşte bu seçimlerin netleşmesine yakın uluslar arası anlamda bir çok değişmeler ve dış politika parametrelerinde değişimler meydana geldi.
Bugün kral Selman’ın İzmir e yardım göndermesini ele alacağız.
İzmir de deprem oldu günler sonra Kral selman’ın aklına gelmiş olacak ki İzmir ‘e yardım göndermek için gerekli yerlere direktiflerini verdi. Aynı kral depremden birkaç gün önce Türkiye den gelecek malların kabul edilmeyeceğini açıklamıştı. Türkiye’ye karşı bir boykot kararı almıştı. Türkiye ekonomisini yerle yeksan etmek için boykot yapacaklarını deklare etmişlerdi. Türkiye ile alışverişi keseceklerini her yerde söylemekten sakınmadılar. Öyle ki daha önce den de Müslümanlığın ilk yayıldığı yıllarda Müslüman olmayan tebaya uygulanan politikaları Türkiye’ye karşı yapacaklarını açıklamışlardı. Öyle ki Suudi Arabistan da bir şirket Sultan Ahmet Camisi’nin resmini paylaştı diye özür dilenmesi gerektiğini ve soruşturma açılması gerektiğini Kral Selman istedi. Neydi bu duruma getiren …
Kral Selman’a ne oldu da 360 derecek çark etti.
30 ekim 2020 de deprem oldu. 6 Kasım 2020 de deprem yardımı durumu gündeme geldi.
Ne oldu da kral Selman bu duruma geldi?
ABD başkanlık seçimleri 4 kasım 2020 de gece başladı. 5 Kasım da demokrat Biden’in başkanlığı kesinleşince Kral Selman da değişti. Kral Selman ve Veliaht Prens ürkmeye başladılar.
Neden?
Biden ‘in hedefi Suudi Arabistan ‘ı bölmektir. Hedef bu ülkeyi 4 parçaya bölmekti. Bunun için ABD derin devleti 1 yıl önce düğmeye basmıştı. Tam o sırada küre karşısında ABD başkanı trump ve diğer devlet başkanlarını görüyorduk.
Suudi Arabistan da şii devleti ve haramey şerifi e Vatikan benzeri model ile İslam dan koparıp yeni bir yönetime geçirme planları mevcut. Petrol gelirlerini şii yönetimine verip kendileri de buradan nemalanacaklardı. Hac ibadetleri de sekteye uğrayacak kral ailesinin büyük gelir kaynağı olan kaynak ta böylelikle kesilerek Kral’ın ailesine büyük sekte vurulması planmaktadır. Suudi Arabistan da kuzeyini İsrail’e bırakmayı düşünmektedirler.
İşte bu anlatıklarımız ve okuduklarınız a kral Selman doğal olarak karşı çıkmıştır. Batıya şirin gözükmek için bile 500 milyon dolara hz isa’nın fotosunu satın almıştı. Milyar dolarlık silahlara imza atmışlardı. BAE ‘den de Fransız Macron’a ses çıkmamıştı. Hepsinin sebebleri açıkça ortadadır.
İşte bu yüzden İzmir konusu Suudi arabistan’ı Türkiye ye yakınlaştırmak için atılmış bir adımdır.
Diğer konu da cemal kaşıkçı olayıdır. Hala Türkiye bu konuyu esas itibari ile çözme hayretine soyunmamıştır. Bu konu da Joe Biden Kral Selman ve Oğlunu hesaba çekeceğini kaç kanalda sözleri ile dile getirdi. Cemal kaşıkçı olayının delilleri Türkiye de istihbaratın elindedir. O yüzden Türkiye ile yakınlaşması Kral Selman ve oğlunun geleceği noktasında elzem olduğuna kral Selman inanmaktadır. Trump a ya da diğer liderlere bu konuda taviz versinler diye milyarca dolar silah anlaşmasına imza atan Kral Selman Biden ‘in başa gelmesi ile politikalarını mecburen değiştirerek Türkiye ye yanaşmak zorunda kaldı.
Körfez ülkeleri de Suudi Arabistan ile beraber hareket etmektedir. Biri hasta olsa diğeri de olacakmış gibi benzerdirler.
Lakin Suudi Arabistan kendilerini sonunu diğer arap ülkeleri gibi olmasını istemezler.
Sudan ikiye bölündü.
Yemen 3 e bölündü
Irak bölündü
Suriye bölündü.
Kral Selman da kendi sonlarının böyle olmaması için Türkiye ‘ye yüzünü dönemekten başka alternatifi olmadığını düşünüyorum.
Lakin bu ülkelerin bölünmesinde ABD her ne kadar planlayıcı olsa da Aktör Burada SUUDİ ARABİSTAN ‘dı . Mısır da Müslüman Kardeşlere operasyon yapan darbeyi organize eden SİSİ’yi başa getirenlerin başında da bunlar vardı. Libya’nın bölünmesinde de Suudi’lerin parmağı vardı. Öyle ki Cezayir’in bugün bölünmesi için ellerinden geleni yapmaktadır. Hafter güçlerini destekleyenlere bakın… Olayı iyi anlarsınız.
Bugün Joe Biden SUUD ‘un düşürülmesi için elinden geleni yapacağı kesintir.
Zaten Haremeyn Şerif halkı Türkiye yi sevmektedir. Suudi Kral’ı Selman olayı sadece siyasi mecralarda değerlendirdiğinden olayları bu duruma getirmiştir.

Bu haber 12913 defa okunmuştur

:

:

:

: