Yeni Başbakan’a açık çağrı!

Hükümet düğümü bugün çözülebilir. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bugün ya hükümeti kurmak için önemli bir adım atacak. Ya da belki de yarın görevi iade edecek. Yeni hükümeti Ersan Saner kuracak.

Hükümet düğümü bugün çözülebilir. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bugün ya hükümeti kurmak için önemli bir adım atacak. Ya da belki de yarın görevi iade edecek. Yeni hükümeti Ersan Saner kuracak.
Ancak Başbakan ister Tufan Erhürman olsun, ister Ersan Saner olsun Star Kıbrıs Medya Grubu olarak açık bir çağrıda bulunuyoruz.
Kıbrıs Türkü’nü Ayşegül Baybars’ın adaletsizliğine teslim etmeyin.
Nedir o adaletsizlik?
En başta rant planı olarak anılan Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi imar planına asla geçit verilmemesidir.
Bu imar planı bölge halkının direnişiyle bugüne kadar geçirilmedi. Başbakanlık koltuğuna kim oturursa otursun, Ayşegül Hanım’ın planı durdurulmalıdır. Çünkü bu plan kendi içinde birçok adaletsizlikler barındırmaktadır.
En büyük adaletsizlik rant planı olarak anılan bu planla İskele halkının 500 milyon dolarlık bir hak kaybına uğrayacağı gerçeğidir.
Bu plan geçerse açılacak davalarda devlet, büyüt tazminatlarla karşı karşıya kalabilecektir.
Ve en önemlisi bu plan geçerse İskele önümüzdeki 20-30yıl boyunca İsrailli şirketlerin tekeline terk edilecektir.
Ayşegül Hanım’ın adaletsizlikleri imar planıyla sınırlı değildir.
İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturur oturmaz 174 vatandaşlığı iptal ettirmesinin tamamen hukuksuz olduğu, yargıda geçtiğimiz günlerde çıkan kararla ortaya çıkmıştır.
Baybars’ın adaletsizliğiyle ilgili iddialar, Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi ile de sınırlı değildir.
Rumlar, bürokraside parayla satın aldıkları yerli işbirlikçiler ve HP’ye yakın bazı avukatlarla Dipkarpaz’ı Kıbrıslı Türklerin elinden alırken, İçişleri Bakanı Baybars yaşananlara gözlerini kapamayı tercih etti.
Baybars’ın adaletsizliği sadece İskele’yi değil, Dipkarpaz’ı da mağdur etti.
Yetinmedi, çıkardığı vize ve ikamet tüzüğü gibi yasalarla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının KKTC’ye girişlerini engellemeye çalıştı.
Ayşegül Hanım’ın eşinin avukat olarak müdahil olduğu bazı davalarda şartlı tahliye gibi bazı başvuruların engellendiğine yönelik iddialar da ortaya atıldı. Yeni dönemde Başbakanın görevi yargıya müdahale gibi iddiaların oluşmasına da bir daha zemin hazırlamamak olmalıdır.
Ve hepsinden önemlisi hiçbir bakanın yakın çevresine ayrıcalıklar sağlamasına imkan verilmemesi gerekir.
Tüm bu gerçekler ışığında ülkeyi yönetecek yeni başbakana çağrıda bulunuyoruz.
Kıbrıs Türkü’nü Ayşegül Baybars’ın adaletsizliğine teslim etme…


Bu haber 11098 defa okunmuştur

:

:

:

: