“EGOYU BIRAKIN UBP-HP KURULMALI”

UBP Milletvekili Aytaç Çaluda, halkın 4’lü koalisyon hükümetini tasvip etmediğini belirterek, UBP önderliğinde kurulan bir icraat hükümetinin halkın yararına olacağını söyledi. Kişisel egoların bir kenara bırakılmasını isteyen Çaluda, 'UBP-HP uyum içinde çalışır, bu hükümet kurulmalıdır' dedi.
UBP Milletvekili Aytaç Çaluda, halkın 4’lü koalisyon hükümetini tasvip etmediğini belirterek, UBP önderliğinde kurulan bir icraat hükümetinin halkın yararına olacağını söyledi. Kişisel egoların bir kenara bırakılmasını isteyen Çaluda, 'UBP-HP uyum içinde çalışır, bu hükümet kurulmalıdır' dedi.Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Aytaç Çaluda, KTV'de Elif Şen Çatal'un sunduğu 'Manşet' programına konuk oldu.

'UBP ÖNDERLİĞİNDE İCRAAT HÜKÜMETİ KURULMALI'

UBP Milletvekili Aytaç Çaluda, halkın 4’lü koalisyon hükümetini tasvip etmediğini belirterek, “UBP’nin önderliğinde bir icraat hükümeti kurulması lazımdır” dedi.

Partilerin kin ve nefretle hareket etme hakkı olmadığını ifade eden Çaluda, partilerin UBP’nin olmadığı bir hükümet kurmak istemesini, cumhurbaşkanlığı seçiminde alınan başarısızlıklara bağladı. “Bunun sorumlusu ne halk ne UBP’dir” diyen Çaluda, partilerin halkı cezalandırmaya hakkı olmadığını vurguladı.

'HALK ERKEN SEÇİMİ KALDIRAMAZ'

Ülkenin içinden geçtiği duruma vurgu yapan Çaluda, “100 bin üzerindeki insan ülkeden göç etmiştir. Pandeminin tehlikeleri devam etmektedir. Biz daha neyle uğraşıyoruz. Halk bizden derhal icraat hükümeti kurmamızı bekliyor. Halk erken seçimi kaldıramaz” dedi.

Teknokrat hükümeti desteklemediğini de ifade eden Çaluda, “Teknokrat hükümet belki bir kaç ay için olabilir ama bizim ülkemizin mayasına uymuyor. Geçmişte de denediler. Halk seçtiği kişiyi makamda görmek istiyor. Siyaset yapıyoruz. İsterse teknokrat arkadaşlar bizim gibi siyaset yapıp partilere girsinler. Gecelerini gündüzlerine katıp çalışsınlar. Halk böyle kişileri istiyor. Teknokratlar partiliden kopuk bir kimliğe sahip olacak. Pratikte işi çözmek de sorun olacaktır. Çünkü vatandaşın sorunlarını, halkla iç içe olan biz biliyoruz” diye konuştu.

'UBP-HP ÜLKENİN YARARINA OLACAK'

UBP’nin içinde olduğu 3 modelin meclisten çıktığını söyleyen Çaluda, “UBP-CTP, UBP-HP, UBP-YDP-DP formülleri vardı. UBP-HP ile uyum içinde çalışabileceği için bu hükümetin kurulması lazımdır. HP’yi çok sevdiğimden değil ama halkı düşünerek egolarımızı geri çekiyoruz. UBP-HP icraat hükümetinin kurulmasının ülkenin faydasına olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Bu haber 1325 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER