Teneke gene çıktı

Gazeteci ve televizyon programcısı Alihan Pehlivan geçtiğimiz Cuma günü değişik bir eyleme imza attı ve konuk olarak katılığı Ada TV’de Haluk Doğandor’un programında teneke çaldı. Meclisin artık halkın iradesini yansıtmadığını savundu.

Gazeteci ve televizyon programcısı Alihan Pehlivan geçtiğimiz Cuma günü değişik bir eyleme imza attı ve konuk olarak katılığı Ada TV’de Haluk Doğandor’un programında teneke çaldı. Meclisin artık halkın iradesini yansıtmadığını savundu.
Alihan Pehlivan program devam ederken beraberinde getirdiği boş tenekeyi masanın üzerine koydu ve tokmakla beraber çaldı. Tenekenin üzerinde “KKTC Siyaseti” yazması ise dikkatlerden kaçmadı.
Pehlivan program sırasında, “Bu teneke yıllar önce Kanal T’de Hasan Hastürer tarafından çalınmıştı. O zaman CTP-DP Hükümeti devam ederken UBP Genel Sekreteri’nin evinde kirli pazarlık yapılmış, hükümet pazarlığı yaşanmıştı. İkinci kez teneke çalınma olayı yine Alihan Pehlivan tarafından Ada TV’de gerçekleşmişti. Ejder Aslanbaba’ya rüşvet verilmesi ve sonrasında yaşanan olaylar yüzünden ekranda teneke çalınmıştı” dedi.
Son olarak geçtiğimiz Cuma Günü teneke gene ekrana çıktı. Halkın Partisinin bir türlü hükümet pazarlıklarında uzlaşmaması, UBP ve CTP ile imkansız şeyler üzerine pazarlık yapması, toplumun zor bir dönemden geçmesini protesto etmek için tenekeye başvuruldu.
Alihan Pehlivan, “Halkın büyük bir çoğunluğu diyor ki “Bu meclis bizim irademizi artık yansıtmıyor. Böyle belirsizlik olacağına erken seçime gidelim” dedi.
Hal böyle iken hükümetsiz iki ay geride kalıyor. Pandemiden ötürü turizm kepenk indirmiş durumda, yükseköğretimde uzak eğitim ile yola devam ediyoruz ama esnaf kan ağlıyor. Esnaf ve çalışanlar hala daha devletin kendine yardım etmesini bekliyor.
Maliye Bakanlığı borç batağının içine doğru sürükleniyor. Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana 2 Bine yakın kişi çek yasaklısı oldu. Kredi kartlarında da durum hiçte parlak değil.
Özel sektör tefecilerin elinde, narenciyede kesim ekipleri ülkeye gelemiyor. Devlet artık karantinada kalacakların parasını ödeyemeyecek.
Narenciye ülkesi KKTC’de Allah’ın portakalı 5.5 TL’ye satılıyor.
Yeşil sebze ve meyve fiyatları el yakıyor. Hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. Üreticinin elinde ürün kaldı. Hayvancı çaresiz, üretici batıyor.
Maraş’ı açtık ama Bafra Bölgesi yeni Maraş oldu. Kapalı Bafra bölgesindeki tesislerde milyar dolarlık yatırımlar kaderine terk edildi.
İşsizlik yüzünden millet çatır çatır her gün boşanıyor. Neredeyse evlenen her 10 kişiden 6 tanesi bir iki yılı geçmeden eşinden ayrılıyor.
Vakit kaybetmeden erken seçime gidilmeli. Seçim sistemi değişmeli karma oy kalkmalı ve baraj yüzde 10 olmalı.
Bunun için de ilk şart herkesin elini taşın altına koymasıdır. Çare bellidir. UBP azınlık hükümeti ile en yakın zamanda erken seçime gidilmesi için CTP’ye de görev düşmektedir.
Üç ay içinde erken seçim şartıyla kurulacak UBP azınlık hükümeti, bütçenin bir an önce geçirilerek, vatandaşın mağdur olmasını da önlemelidir.
Aksi halde ilk seçimde toplum tüm siyasilere ağır bir fatura kesecektir. Bizden söylemesi…
Bu haber 10955 defa okunmuştur

:

:

:

: