Bay Bay Baybars!

3 yıla yakın İçişleri Bakanlığı döneminde haksız ve adaletsiz onlarca uygulamaya imza atan Ayşegül Baybars bugün Cumhurbaşkanı’na sunulması beklenen yeni kabinenin ardından görevine veda ediyor.

3 yıla yakın İçişleri Bakanlığı döneminde haksız ve adaletsiz onlarca uygulamaya imza atan Ayşegül Baybars bugün Cumhurbaşkanı’na sunulması beklenen yeni kabinenin ardından görevine veda ediyor.
Adı rant planına çıkan İmar Planı’ndan, Karpaz’da mahkemelere intikal eden iddialara, 174 vatandaşlığın iptalinden tutun da yargıya müdahaleye kadar birçok skandala karışan Ayşegül Baybars, ülkenin Başbakanı’nı bile aldatan emirnameler yayınlamaktan geri durmadı.
Ada TV ve Star Kıbrıs, yaptığı yüzlerce yayınla ilk günden bu yana Ayşegül Baybars’ın yarattığı haksızlıklar ve adaletsizliklerle halk adına mücadele etti.
Gün geldi İskele’nin sesi oldu, gün geldi Karpaz’ın duygularına tercüman oldu.
Bugün göreve veda eden Ayşegül Hanım’a Star Kıbrıs Medya Grubu olarak “Bay bay Baybars” diyoruz.
Aslında Ayşegül Baybars, kendi siyasi geleceğini bitirirken, partisini de uçurumun kenarına itti.
Yüzde 20’lerdeki Halkın Partisi’ni, İçişleri Bakanlığı’ndaki icraatlarıyla gün gün eritti.
Ülke yönetimi İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın adaletsiz yönetiminden kurtuldu.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5 dayandığı görülen Halkın Partisi Ayşegül Baybars’tan kurtulacak mı?
Onu zaman gösterecek.
Ancak Halkın Partisi’nden üç milletvekilinin istifası, parti içindeki bu hesaplaşmanın yakın gelecekte yaşanacağına işaret ediyor.
Bugün bizim için bir milat.
Haklı ve onurlu bir mücadelenin mükafat günü.
Sadece bizim değil İskele’de isyanı duyulmayan vatandaşın, Karpaz’da uğradığı adaletsizliğe rağmen hakkı yenenlerin, bir gecede vatandaşlığı iptal edilen 174 insanın zafer günü.
Ne güzel demiş eskiler.
Mahkeme kadıya mülk değildir.
Elbette Ayşegül Hanım da sonsuza dek o koltukta oturmayacaktı. O da tüm kini, adaletsiz icraatları ve üç yıldır bu memlekette olmadık ayrımcılığa imza atan kararlarıyla gidiyor.
Yeni hükümet 10 ay sonra bir erken seçim yapılacağı sözüyle kuruluyor.
Ama Sayın Baybars heveslenmesin.
Onu bugün koltuğundan alan millet iradesi, 10 ay sonra Meclis’ten de gönderecek. Ondan geriye kalan hoş bir seda değil, sadece yarattığı binlerce mağdurun ahı olacak.
Bu haber 10728 defa okunmuştur

:

:

:

: