Ersan Saner hükümeti, ateşten gömlek giyerek göreve başladı.

Hükümeti oluşturan üç parti UBP, DP, YDP ve HP den istifa ederek güvenoyu oylamasında çekimser kalan üç milletvekilini kutlamak gerekiyor. Bu dönem çok zor bir dönem, her yönü ile sıkıntılı günler bizleri bekliyor.

Hükümeti oluşturan üç parti UBP, DP, YDP ve HP den istifa ederek güvenoyu oylamasında çekimser kalan üç milletvekilini kutlamak gerekiyor. Bu dönem çok zor bir dönem, her yönü ile sıkıntılı günler bizleri bekliyor.
Ersan Saner, Fikri Ataoğlu ve Erhan Arıklı ekipleri ile birlikte zor bir dönemde sorumluluk üstlenerek ülkeyi olası bir kaos ortamına karşı hükümetsiz bırakmadılar. Her ne kadar da bu hükümet erken seçim hükümeti olsa bile çözülmesi gereken sorunlar var, bekleyen yasalar ve covit 19 salgın hastalığının yarattığı ekonomik çöküntü gerçeği.
Her gün kapanan dükkanlar, sağlık üst kurulunun almış olduğu kapanma kararları ve bunların yarattığı olumsuz ekonomik koşullar. Hükümet o kadar zor bir dönemde ki sağlık üst kurul kararlarına uymasa, bulaşmayı yaratan hükümet diye muhalefet tarafından topa tutulacak. İşyerleri kapanıyor, hem işletmeciler, hem de çalışanlar zorda herkes hükümetten yardım bekliyor.
13. ve normal maaşlar ödenecek mi sıkıntısı yaşanırken her zaman olduğu gibi imdada yetişen yine Anavatanımız Türkiye ve mümtaz Türkiye CB SN Erdoğan ve hükümeti oldu. Bizlere destek olan, her derdimize koşan Anavatan Türkiye’den başka bir ülke var mı? ki farklı sesler çıkarmaya çalışanlar var.
Demokratik bir ülkede mutlaka ki farklı düşünceler olacaktır buna kimsenin itiraz etmesine de gerek yoktur. Ancak gerçekçi olmak ve olguları olduğu gibi kabul etmek de bir erdemdir. KKTC ekonomisinin en büyük gelir kaynağı hizmet sektöründen kaynaklanan gelirlerdir. Üniversiteler ve turizm, eğitim de öğrencilerin KKTC ekonomisine katkısı ve ülkeye gelen ikinci veya üçüncü uyruklu turistlerin sağladığı getiriyi bu yokluk döneminde halkımızın her bireyi hisseti.
Hükümetimiz öncelikle halkımızın sağlığını düşünmek zorundadır. Dilimizden düşmeyen iki sözcük ”önce sağlık” kulağımıza küpe oldu. Ancak hayat devam ediyor ve “paraya” ihtiyaç var. Türkiye covit 19 salgını için milyonlarca aşı siparişi vermiştir. KKTC ye de 500 bin aşı ayırmıştır, bu aşılar uygulanmaya başlayınca belki sağlık açısından daha güvenli bir ortam doğacaktır, bu Türkiye ve KKTC hükümetlerinin ortak çalışması ile gerçekleşecektir.
Ersan Saner zor bir dönemin başbakanı olarak almış olduğu sorumluluğu, tüm hükümet üyeleri ve CB Ersin Tatar’ın katkıları ile Türkiye CB Erdoğan ve Türkiye hükümet ve devletinin yardımları ile başaracağından eminim, Allah yardımcıları olsun.
Bu haber 110726 defa okunmuştur

:

:

:

: