HÜKÜMETTEN ÜST KURULA AYAR

Gece 22.00’den saban 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı başladı. Sağlık Bakanı Pilli’yi de yanına alarak açıklama yapan Başbakan Saner, üst kurulun kararları revize edip yeniden açıklayacağını bildirdi
Gece 22.00’den saban 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı başladı. Sağlık Bakanı Pilli’yi de yanına alarak açıklama yapan Başbakan Saner, üst kurulun kararları revize edip yeniden açıklayacağını bildirdi

GÖRÜŞ ALINDI

Hükümet ile Bulaşıcı Hastalıkları Üst Kurulu arasında yaşanan farklı açıklamalar ve yetki krizi, Bakanlar Kurulu’nu dün yeniden toplattı. Başsavcı, belediyeler ve kaymakamlıklardan da görüş alınan Bakanla Kurulu’nda saat 22.00’den sonra sokağa çıkma yasağının uygulanmasına karar verildi.

REVİZYON VAR!

Bu arada Bulaşıcı Hastalıkları Üst Komitesi de dün toplandı. Başbakan Saner, Üst Kurul’un karaları yeniden düzenleyeceğini ve ardından Resmi Gazete’de yayınlatacağını açıkladı. Saner, “kararlarda revizyon var” dedi ama ayrıntılı açıklama yapmadı. 11 Ocak’ta alınan kararlar da devam ediyor.

Gece sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlanacak


Başbakan Ersan Saner, 'Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi son durumu görüşerek kararları Resmi Gazete’de yayımlayacak' ifadelerini kullanarak, gece sokağa çıkma yasağının dün uygulanmaya başladığını söyledi.

Bakanlar Kurulu, dün öğle saatlerinde toplanmıştı. Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından Başbakan Ersan Saner, toplantıda alınan kararları açıkladı.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Başbakan Ersan Saner, önceki gün alınan Bakanlar Kurulu kararlarının geçerli olduğunu söyledi, Üst Komite’nin “kapanma” içeren kararlarının Sağlık Bakanı tarafından 'revize' edilerek yeniden yayınlanacağını belirtti.

Saner “Sağlığı düşünürken ekonomiyi de ekonominin çarklarını da düşünmemiz gerekir” dedi.

Soğaka çıkma yasağı kararının hükümet tarafından verilebileceğini kaydeden Saner “Sokağa çıkma yasağı kararını Üst Kurul veremez, Bakanlar Kurulu bu kararı verebilir” şeklinde konuştu.

“Üst Kurul yeni kararlar üretecek, bu yeni karar Resmi Gazete’de yayınlanacak” diyen Başbakan Saner, ekonominin zarar görmemesi adında 2 gün içinde konunun terkardan görüşüleceğini söyledi.

Önceki gün Bakanlar Kurulu tarafından alınan akşam saat 22.00'den sabah saat 05.00'e kadar olan sokağa çıkma yasağı dün uygulanmaya başladı.

“Sokağa çıkma yasağı bu (dün) akşam saat 10’da yürürlüğe girecek. Okulların açılma tarihi 22 Ocak’ta üst kurulun alacağı karara göre şekillenecek. 3 aylık hayat pahalılığı artışı maaşlara yansıtılmayacak, kaynak reel sektör desteklenecek” ifadelerini kullanan Ersan Saner, Üst Komite’nin hangi kararları alacağını ise açıklamadı.
Bu haber 1697 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER