BU PİRİNCİN TAŞINI KİMSE AYIKLAYAMAZ

CTP Genel Başkanı Erhürman, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ve Bakalar Kurulu’nun farklı kararlar üretmesi nedeniyle hukukçulara başvurulmasını eleştirerek, “Bir de hukuki ve kurumsal kaos çıktı ortaya. Sayenizde kimsenin taşını ayıklayamayacağı bir 'pirinç'le karşı karşıyayız” dedi.
CTP Genel Başkanı Erhürman, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ve Bakalar Kurulu’nun farklı kararlar üretmesi nedeniyle hukukçulara başvurulmasını eleştirerek, “Bir de hukuki ve kurumsal kaos çıktı ortaya. Sayenizde kimsenin taşını ayıklayamayacağı bir 'pirinç'le karşı karşıyayız” dedi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ve Bakalar Kurulu’nun farklı kararlar üretmesi nedeniyle hukukçulara başvurulmasını eleştirerek, “Bir de hukuki ve kurumsal kaos çıktı ortaya. Sayenizde kimsenin taşını ayıklayamayacağı bir 'pirinç'le karşı karşıyayız. Bravo!” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ve Bakalar Kurulu’nun farklı kararlar üretmesi nedeniyle hukukçulara başvurulmasını eleştirdi.
Erhürman, “İstişare ve koordinasyon mekanizmalarını doğru dürüst çalıştırıp, verileri şeffaf biçimde açıklayıp, değerlendirip, bunlara dayalı gerekçeli tek bir kararı üretmeyi ve uygulamayı, yani kısacası yönetmeyi beceremediniz” dedi.

Yönetsel kaosu gidermek için istişareye geçilmesi gerektiğini söyleyen Erhürman, meselenin hukuki tartışmaya döküldüğüne dikkat çekti.

CTP Genel Başkanı Erhürman, “Şimdi hukukçular ve hukuk alanında yetkili kurumlar yarattığınız yönetsel kaosu yorumlarıyla aşmaya çalışmak zorunda kalınca, bir de hukuki ve kurumsal kaos çıktı ortaya. Sayenizde kimsenin taşını ayıklayamayacağı bir 'pirinç'le karşı karşıyayız. Bravo!” ifadelerini kullandı.


“ORTALIĞI ALLEM GALEM ETTİNİZ… ŞİMDİ ESERİNİZLE ÖVÜNEBİLİRSİNİZ!”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bakanlar Kurulu tarafından açıklanan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin önceki gün aldığı kararları ‘revize’ edecek şeklindeki açıklamaya tepki göstererek, “Ortalığı allem galem ettiniz… Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bakanlar Kurulu’nun Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin kararlarını ‘revize’ edecek şeklindeki açıklamasının ardından, sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Erhürman, önceden işletilmesi gereken istişare ve koordinasyon mekanizmasının işletilmediğini ifade ederek, “Gün boyunca ortalığı allem galem ettiniz. Yönetsel basiretsizliğinizin ve beceriksizliğinizin sonucunda, hükumete güven zaten kalmamışken, Üst Kurul'a, Başsavcılığa ve Ombudsman'a yönelik güveni de sorgulanır hale getirdiniz. Bir günlük bilançonuz bu. Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!” dedi.

CTP Genel Başkanı Erhürman, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'1. Üst Kurul bu konuda karar almaya yetkili değilse neden oturup da kararlarını revize edecek? Revize ettiğinde yine yetkili olmadığı konuda karar üretmiş olmayacak mı?

2. Üst Kurul bu konuda yetkiliyse daha önce değerlendirdiği verilerde bir değişiklik mi oldu, yoksa yine aynı verileri değerlendirerek bu defa başka bir sonuca mı varacak? Bu mantıken mümkün mü?

Önceden işletmeniz gereken istişare ve koordinasyon mekanizmasını işletmediniz ve gün boyunca ortalığı allem gallem ettiniz. Yönetsel basiretsizliğinizin ve beceriksizliğinizin sonucunda, hükumete güven zaten kalmamışken, Üst Kurul'a, Başsavcılığa ve Ombudsman'a yönelik güveni de sorgulanır hale getirdiniz. Bir günlük bilançonuz bu. Şimdi eserinizle övünebilirsiniz!”

Bu haber 1669 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER