Son gelişmeleri iyi okumak lazım!

Covid 19 salgını , Ekonomik sorunlar, Temasların kısıtlanması, Dijitalleşme, Sosyal medya da ki gelişmeler, Restaurant gibi yerlerin kısıtlanması,Sokağa çıkma yasakları , Otellerde ki kısıtlamalar, Yılbaşı partilerinin kısıtlanması vs vs böyle bir dönemden geçtik ve devam ediyoruz.

Covid 19 salgını , Ekonomik sorunlar, Temasların kısıtlanması, Dijitalleşme, Sosyal medya da ki gelişmeler, Restaurant gibi yerlerin kısıtlanması,Sokağa çıkma yasakları , Otellerde ki kısıtlamalar, Yılbaşı partilerinin kısıtlanması vs vs böyle bir dönemden geçtik ve devam ediyoruz.
Trump’ın kaybetmesinden sonra Kongre’nin basılması hakkında yazdıklarımız malumunuz lakin olanları anlamadan ABD’yi anlayamayız. Uluslararası ilişkilerde ki gelişmeleri anlayamayız. Ortadoğu da ki suudi Arabistan ve BAE ni katar a karşı ılımlı adımları ve barış görüşmelerini okuyamayız.
Olaylar gerçekten derin.. Zaten duruma at gözlüğü ile bakanlar Akşam haberlerini izlemekten öteye gidemiyorlar.
O zaman durumu daha da açarak sizlerin ufkunu genişletelim..
BİDEN ve TRUMP arasında ki güç çekişmesine kaç gündür şahit olmaktayız. Trump’ın azil sürecini kabulü, devir teslim töreninin iptal edilmesi vs vs olaylar çok sıcak şekilde devam ediyor.
Herkes TRUMP acaba ABD’yi terk eder mi? diye düşünür oldular. Hatırlayın daha öncede yazmıştık Washington Post gazetesinin sahtesi derin abd tarafından Beyaz saray önünde dağıttırılmıştı. Bu gazete de trump ın KIRIM a kaçtığı yazıyordu. Bunlar hepsi derin adımların sesleriydi… O gün savcı üzerinden TRUMP ‘a RUSYA ‘nın seçimleri sabota ettiği konusunda dava açılmıştı. Bunlardan hep size bahsetmiştim. Cumhuriyetçilerden CHENEY bile BİDEN ın yanında yer alıyordu. Hatta 10 kişi Cumhuriyetçilerden TRUMP’ın karşısında yer alıyordu.
İşte bunlar olurken TRUMP’ın kongre baskınından sorumlu tutulması normal .Zaten bu harekat da ona yönelikti. Yani kongre basılırken Polis ya da FBI_ CIA nerede idi? Bunları yazmıştık. TRUMP Ailecek bir komplo ile karşı karşıya . Damadı KUSHNER ‘ın bağlantıları ortada. IVANA TRUMP VE DAMADI da bu gelişmelerde sorumlu tutulacak.
COVİD salgınında TRUMP sonrası dönemde aşının abd de ve dünya da dağıtılması sizce normal mi? Ya da trump ABD de ki 400 bin kişinin katili olarak mı suçlanmak için mi aşı vardı da çıkarılmadı ? Bunlar hepsi birer soru ama akıllara gelmiyor değil?
Öyle bir dönemden geçiyoruz ki ABD başkanı Twitter üzerinden BAN yiyordu. Hesabı askıya alınılıyordu. İnstgram ve Facebook hesapları da aynen bu şekilde durduruluyordu. Kısacası Başkan a karşı sosyal medya darbesi gerçekleşiyordu.
Türkiye ‘de ABD de bunlar olurken elbette kendi yolunda ilerleyecek. F35 krizi, S400 bilinmezi, YPG ‘ye destek, Halkbank Davası, Tutuklu gazeteciler gibi konular üzerinden türkiye ne kadar sıkıştırılmak için baskı yiyecek olsa da türkiye kaybeden taraf olmyacak. Çünkü size dediğim gibi Akdeniz Merkez olacak. Merkez ‘de ki bir müttefik kaybeden bir müttefik olamaz. O yüzden yeni dönemde gelişmeler çok hızlı olacak. Bizler de bu gelişmeleri iyi okuyarak hareket etmeliyiz. Türkiye de bugün sosyal medya firmalarının temsilciliklerinin getirilmesi konusunda baskı var. Whats App da olan gelişmeler , Bu gelişmenin AB ülkelerinde olmaması . Türkiye de gizlilik konusunda ki gelişmeler önemli. Türkiye de Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın da whats app silmesi ve telegram a geçmesi sonrasında bir çok kullanıcı da whatsapp a tepki olarak telegram a geçtiler. Whats app dan gelen açıklamalar gizlilik anlaşmasını 15 Mayıs a uzattıkları yönünde idi. Kaybedilen milyonlarca üye geri kazanılmak isteniyordu. Kısacası bir karmaşa söz konusu . Bizlerin bölgemizde olacak gelişmelerde pro aktif politika ile müttefik ülkeler ile kazan kazan yöntemi ile beraber hareket etmemiz elzemdir.

Bu haber 7182 defa okunmuştur

:

:

:

: