Dijitalleşme çağı başladı

Mersin de kongreleri bu dönemde yakından takip etmekteyim. Partilerin siyasi liderleri ya da önde gelen isimlerini izleyip , dinleyip türkiye'nin yol haritasını çıkarmaya, sizlere de burada aktarmaya çalışıyorum.

Mersin de kongreleri bu dönemde yakından takip etmekteyim. Partilerin siyasi liderleri ya da önde gelen isimlerini izleyip , dinleyip türkiye'nin yol haritasını çıkarmaya, sizlere de burada aktarmaya çalışıyorum.
25 Ocak 2021 tarihinden iktidar partisinin mersin kongresine katıldım. İzlenimlerde bulundum .O kongre de son dönemde en son başbakan görevi yapan Binali Yıldırım da vardı. Sözleri gerçekten çok önemliydi. O sözler halen kulaklarımda ne dedi aynen sizlere aktarayım…
‘’o salgın hastalıkta dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş ülkeleri, afra tafralarından geçilmeyen o büyük ülkeler, hepsi yerle bir oldu, perişan oldular. Onların zenginliği, onların teknolojisi hiçbir işe yaramadı. Topu topu yarım gramlık bir mikrop dünyayı dize getirdi ama öyle bir ülke vardı ki o ülke bu salgınla mücadele ederken sadece kendi vatandaşlarının değil, ihtiyacı olan, dünyada, bölgede yaşayan milyonların da dermanı oldu, onlara yardım etti. Ne dediler? 'Şehir hastaneleri gereksiz, bu hastaneler kaynak israfı, bu hastaneler yandaşa peşkeş çekmek için yapılan ihaleler.' dediler. Ama onların göremediği bir şey vardı. O dediğiniz hastaneler bugün hayat kurtarıyor. Bu pandemiyi en az kayıp ve en az zararla atlattıysak bu geçmişte yaptığımız yatırımların, sağlığa yaptığımız yatırımların sayesindedir. Gece gündüz mesai gözetmeden çalışan fedakar sağlık mensuplarına şükranları sunuyorum. Onların sayesinde bu belayı en hafif şekilde atlatıyoruz.'
- 'Dijital teknoloji imparatorluğu geliyor'
Dünyanın nizamının, düzeninin yeniden kurulacağını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Bir şeyi unutmayalım, artık anlı şanlı silahları, paraları, zenginlikleriyle var olan ülkeler yavaş yavaş yok oluyorlar. Bunun yerine dijital teknoloji imparatorluğu geliyor, bilişim geliyor, teknoloji geliyor. Çünkü bilişim ve teknoloji sınırları ortadan kaldırıyor. Bir sosyal medya paylaşımıyla bütün dünyanın gündemi belirlenebiliyor. Dünya küçük bir köy haline geldi. O halde teknolojiye daha fazla kafa yoracağız. Gençlere, akıl terine daha fazla yatırım yapacağız çünkü temel ihtiyaçlarımızı tamamladık, yolları yaptık, havaalanlarını yaptık, demir yollarımızı modern hale getiriyoruz, hızlı tren projeleri tüm hızıyla devam ediyor.' Dedi

Yukarı da sözler de hem Covid 19 ile ilgili gelişmeleri ve Yeni dünya düzeninin oluştuğunu bununla beraber de DİJİTALLEŞME ‘nin hızla yayıldığından son başbakan bahsetti. Gerçekten bunları yeni yeni siyasilerin ağzından duyar olduk . Bundan aylar önce de star Kıbrıs okurlarına buradan yazmıştım. 2021 yılının dijitalleşme yolunda hızlanmanın olacağı bir yıl olacağından bahsetmiştim.
Dünya siyaset sahnesinde savaşlar şuan dijital yollarla oluyor.
Rusya da bugğn sokaklar karıştı. BİDEN göreve gelir gelmez, YOUTUBE üzerinden 70 milyonu aşan izleyici kitlesiyle Rusya sokakları ateşlendirildi. NAVALNY uçakta zehirleniyordu. Uçakta ekonomik sınıfta yolculuk yapıldığı bile halka dijital yollarla aktarıldı. Kendisini parçalasa 1-2 bin taraftar bulabilecek NAVALNY bu yolla büyük ktilelere ulaşabildi.
Putin karşıtlarını tek cephede böylelikle topladı.Muhaliflerden ilk hamle sağlam gelmişti. BİDEN ‘ı ABD ‘nin başına getirenler TRUMP’ın yaptığının aksine RUSYA VE ÇİN ile yürümesini istemiyordu. TRUMP’ın kurduğu Rusya’da ki sistemi al aşağı etmek için BİDEN bugün görevde.
Türkiye’nin s400 krizinden kendi insiyatifiyle aldığı savunma füzeleri de bu bakımdan önem arz ediyordu. Bu hamle sadece Washişgnton hattını değil BERLİN hattını da rahatsız ediyordu. PUTİN artık rahat olamayacak. Aleyhinde başlatılan dijital savaş ta büyük güç kaybedeceğe benziyor. Çünkü Washington ve Berlin bunun böyle olmasını istiyor. Bize de bu arada ya AB ile yürüyün ya da biz de yolumuza bakalım dediler. O yüzden reformları hızlandırın mesajı son toplantılarında gündeme geldi. Rusya da sokağa döktüklerini bizde de yapacaklarının sinyallerini verdiler. OSMAN KAVALA, Selahattin demirtaş gibi isimlerde önümüzde ki günlerde baskı gelecektir. BİDEN- MERKEL baskıyı arttıracaklar.
Bu yazıyı yazarken telefonuma bir bildirim geldi . O bildirimde, REFORM konusunda SN ERDOĞAN ‘ın REFORM konusunda önümüz de ki günlerde önemli gelişmeler yönünde ki açıklaması yazıyordu.
Tesadüf mü bilinmez ama reform konusunda baskı artacak bu dönemde. PUTİN baskı yerken bize de siz de seçiminizi yapın demeye getiriyorlar. Dijitalleşme üzerinden büyük kitleler bir hamle ile harekete geçebiliyorlar.
Trump bile bir ‘’tık ‘’ ile sosyal medya üzerinden açıklamaları susturulmuştu. Kitleler de tek hamle ile bir araya gelebiliryorlar. O yüzden dikkatli hareket etmemiz gereken bir dönem. Zaten Türkiye’de sosyal medya devlerinin birer temsilciliklerini bu dönemde açılmasını o bakımdan önemli görüyor.

Bu haber 4980 defa okunmuştur

:

:

:

: