'Hayat Bir Kelebeğin ömrü Kadardır'

Toprak nekadar zengin olursa olsun Toprağı zenginleştiren ekilen ekinlerdir. Beğinde öyle birşeydir, beğine ne kadar çok bilgi yüklersek o denli zenginleşir. Bilgi yüklü insanların duruşları dik olur. Attıkları adımlar her zaman güzellikleri çağırır.

Toprak nekadar zengin olursa olsun Toprağı zenginleştiren ekilen ekinlerdir. Beğinde öyle birşeydir, beğine ne kadar çok bilgi yüklersek o denli zenginleşir. Bilgi yüklü insanların duruşları dik olur. Attıkları adımlar her zaman güzellikleri çağırır. Yaşadığımız bu son günler Hayat kış olsada, kışın karşısında direnmeli insan. Hayatın değişken ve ilginç olduğunu unutmamalıyız.

“Hayat çok ilginç. En büyük acılarımız bir gün en güçlü yanlarımız haline gelir.” Hayallerimiz olmalı, kaderimizi büyük bir azimle değiştirmeliyiz. Her gün bilgi darcığımızı, ve bedenimizi güçlendirerek, kendimizi ve sevdiklerimizi koruyarak istikrarlı adımlar atmalıyız. Unutmayalım ki Hayat bir kelebeğin ömrü kadardır. Boş uğraşlar, boş konuşmalar sahte dostluklar, insan ömrünü tüketir. Kahveyi, tatlı bir sohbeti, kitap okumayı, belgesel seyretmeyi, Eylül'ü, ya Maviyi Denizi, engin Denizde yüzmeyi, Doğa da yürümeyi, mis kokulu ağaçların kokusunu içime çekmeyi. Adaletli insanları sevmeyi, küçükde olsa bir iyilik yapmayı, aç bir canlıyı doyurmayı, biricik aileme daha sıkı sarılmayı, şiir yazmayı, beste yapmayı, şarkı söylemeyi, kendi coğrafyamı. Ülkemi, halkımı, insanımı sevmeyi biliyorum, ve çok seviyorum. Yazmakla, anlatmakla ifade
edemem....
İnsan hayatı bir kelebeğin ömrü kadardır....

Sizi Seviyorum...

Bu haber 22151 defa okunmuştur

:

:

:

: