HP’nin aklına kaldıysak yandık

Halkın Partisi, namı diğer Aile Partisi’nin Genel Başkanı Kudret Özersay, Sağlık Bakanı’nı ziyaret ederek koronaya karşı önerilerde bulundu. İnsana sorarlar. Korona şimdi çıkmadı. Siz de uzaydan gelmediniz. Peki siz neden yapmadınız? Neydi Özersay’ın önerileri?

Halkın Partisi, namı diğer Aile Partisi’nin Genel Başkanı Kudret Özersay, Sağlık Bakanı’nı ziyaret ederek koronaya karşı önerilerde bulundu. İnsana sorarlar. Korona şimdi çıkmadı. Siz de uzaydan gelmediniz. Peki siz neden yapmadınız?
Neydi Özersay’ın önerileri?
Birinci öneri, bulaşmanın yoğun olduğu bölgelerde daha çok test yapılmalıymış…
Acaba bu dahiyane fikir Sağlık Bakanı’nın aklına gelmedi mi? Yoksa test sayısının sonsuz olmaması nedeniyle eldeki imkanlar dahilinde mi davranılıyor?
Eminiz ki bu sorunun yanıtını 3 yıl Başbakan Yardımcısı olarak hükümet ortağı olan Kudret Hoca bizden daha iyi biliyor. Ama maksat dostlar alışverişte görsün.
İkinci öneri, sağlık çalışanlarının hasta olma ve devre dışı kalması durumunda yedeklerinin kimler olacağının planlanmasıymış.
Acaba iktiranız döneminde bu fikir aklınıza neden gelmedi? Kaç yeni doktor, kaç hemşire istihdam ettiniz?
Ya da o zaman aklınıza gelmedi de şimdi mi uyandınız?
Üçüncü öneri, aşıya erişim hızlanmalıymış…
Aşı siparişleri verilirken siz iktidardaydınız. Dünyada ülkelerin bugün edindiği aşıların kontratları 7-8 ay önce yapıldı? Siz o sırada neyle meşguldünüz Sayın Özersay? Cumhurbaşkanlığı seçimleri telaşından kafanıza kaldıracak haliniz yoksaydı eğer, sağ kolunuz Ayşegül Hanım’ı da görevlendirebilirdiniz.
Aile Partisi HP, halkın sağlığının korunmasına yönelik tüm çabalara gerek fikirsel anlamda gerekse aktif olarak katkı sağlayacağını açıklamış.
Duy da inanma.
İnsanın “gölge etme başka ihsan istemem” diyesi geliyor. 3 yıllık iktidar ortaklığının ardından kişisel hırs ve menfaatler peşinde koşarak bozduğu hükümetin ardından ülkenin 2 ayı aşkın bir süre hükümetsiz olmasını sağlayan Özersay, hükümet pazarlığını da tabiri yerindeyse at pazarlığına dönüştürdü.
Nedir at pazarlığı?
Siyasi literatüre göre, müzakere edilen bir mevzu hakkında en basit, en kolay çözülebilecek detaylar için bile günler süren, sinir bozucu, kıran kırana yapılan pazarlığı ifade etmek için söylenen söz.
Peki neden yapıldı bu pazarlık?
Koronayla mücadele için mi?
Ekonomik refah ortamının sağlanması için mi?
Kıbrıs Türk halkının menfaati için mi?
Vatandaş elbette cevabı biliyor.
Kişisel hırs ve ikbali için memleketi yangın yerine çevirmekten bir an olsun çekinmeyen Kudret Hoca ve avanesi, şimdi de koronayla mücadele için akıl veriyor. Aile Partisi’nin aklına kaldıysak yandık. Bizden söylemesi…
Bu haber 2888 defa okunmuştur

:

:

:

: