Tünelin sonunda ışık var!

Nihayet toplum ayağa kalktı. Bu topraklardan kazandığını bu topraklar için harcamaya hazır olan işadamları tek tek ortaya çıkarak aşı için gereken maddi desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Nihayet toplum ayağa kalktı. Bu topraklardan kazandığını bu topraklar için harcamaya hazır olan işadamları tek tek ortaya çıkarak aşı için gereken maddi desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa da Ada TV’de yayınlanan Günaydın Ada programına telefon bağlantısı ile katılarak aşı konusunda açıklamalarda bulundu.
Safa Çinli ortakları ile 100 bin TL katkıda bulunduğunu bu katkıların arkasının da geleceğini açıkladı.
Programda koronavirüsten kurtulmanın tek yolunun aşılanmak olduğunu vurgulayan Safa şunları söyledi:
“KKTC Kovid-19 sonrası tünelin ucunda ışığı görecektir. Tarih Covid öncesi ve Covid sonrasından bahsedecek.
Geçen sene bu dönemlerde ben ‘Covid’ten sonra hiçbir şey aynı olmayacak’ demiştim, görünen de zaten o.
Şu anda biz hükümetimizi sağlık ve ekonomi bakımından topa tutuyoruz. Fakat bilmemiz gereken şudur ki, sadece biz değil dünya iflas etmiştir.
Şu an bir yatırımcıya ‘hangi sektöre yatırım yapalım’ diye sorarsanız size cevap veremeyecektir. Tünelin sonu gözüktükten sonra tarih Covid öncesi ve Covid sonrası diye konuşulacak.
Bundan sonda ayakta kalan ülkeler, sektörler, şirketler öncü olacaktır.
Şu an Kuzey Kıbrıs’ta yaşanan her şeye üzücü olarak bakıyoruz ama ben tünelin sonunda ışığı görüyorum. KKTC’nin istikbali aydınlıktır. Covid sonrasında sağlık, eğitim, yatırım bakımından baktığımız zaman tüm bunların temelleri atılmıştır.
Eğitimde artık 6 yaşındaki çocuklarımız 3 lisan bilmektedir. Bir diğer güvencemiz ise turizmdir.
Birkaç gün önce ‘2021’de dünya çapında yaşamak, emekli olmak ve yatırım yapmak için en iyi yerler’ hakkında bir anket yapıldı. Bunların içinde Brezilya, Meksika, Kolombiya, Belçika ve Kıbrıs vardı. Kıbrıs’a gelince Limasol veya Baf’ı seçmedi, İskele’yi seçti. Tüm dünya bunların farkındadır. Onun için KKTC her bakımdan öncü olacaktır.”
Bu sözler altı boş sözler değildir. Topluma umut vermek için gelişigüzel söylenmiş sözler de değildir.
Safa’nın söylediği gibi dünyaca ünlü Amerikan Forbes dergisin, Kuzey Kıbrıs'ta İskele’yi sahil kıyısında en iyi fırsat sunan ülke olarak gösterdi
Kathleen Peddicord tarafından kaleme alınan yazıda, denize nazır gayrimenkul konusunda en iyi fırsatı sunan ülkeler, Kuzey Kıbrıs, Kolombiya, Brezilya, Meksika ve Belize olarak sıralandı.

Araştırmada 70-100 mertrekarelik, 2 yatak odalı, 2 banyosu olan daire fiyatları ve yaşam maliyeti baz alındı.
Yazıda Kuzey Kıbrıs’ın Amerikalıların listesinde en en üst sırada yer almasa da, Akdeniz ülkeleri arasında özellikle yaşam maliyeti olarak en iyi fırsatı sunduğu kaydedildi.
Kathleen Peddicord, Kuzey Kıbrıs’ı güvenli olduğunu, iyi bir turizm altyapısı ile Fransa ve İtalya gibi diğer Akdeniz ülkelerine kıyasla daha uygun fiyatlar sunduğunu, 75 bin dolara deniz gören bir daire alınabileceğini belirtti.
Yazıda özellikle İskele bölgesine değinildi ve en güzel kumsallara sahip bu bölgenin, deniz ürünleriyle de bilindiği vurgulandı. Kuzey Kıbrıs’ın, sahil kıyısında, emekli bütçesiyle lüks standartlarda bir hayat geçirmek isteyenlerin listesinin en üst basamağında yer alması gerektiği ifade edildi.
Bu yazıyı Ali Özmen Safa’nın söyledikleriyle birleştirirsek, büyük fotoğrafı net olarak görebiliriz.
Önümüzde büyük fırsat var. Yeter ki ülkeyi yönetenler bu fırsatı değerlendirecek politikaları geliştirsin. Covid sonrası yeni dünyada ayakta kalabilmek için başka çare yok. Bizden söylemesi…


Bu haber 3607 defa okunmuştur

:

:

:

: