Özersay aklı mı? Allah muhafaza!

Hükümete akıl veren Aile Partisi (Halkın Partisi) Genel Başkanı Kudret Özersay, “Geçmiş dönemde nasıl yönettiğimize bakarlarsa doğruyu daha çabuk bulurlar” demiş…

Hükümete akıl veren Aile Partisi (Halkın Partisi) Genel Başkanı Kudret Özersay, “Geçmiş dönemde nasıl yönettiğimize bakarlarsa doğruyu daha çabuk bulurlar” demiş…
Allah muhafaza… Kimse bunu denemeye kalkmasın…
Zira 3 yıllık iktidar ortaklığında Özersay ve bakanlarının bu ülkeyi nasıl yönettiğini çok iyi gördük…
Özersay, “Birinci gündem maddeniz salgınla mücadele olsun. Sağlık Üst Kurulu’yla iki başlı bir görüntü yaratmayın” demiş.
Bizim kendisinin iktidar döneminde hatırladığımız manzara, Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladıktan iki saat sonra sosyal medya hesabından “biz aslında farklı düşünüyoruz” açıklamalarıdır. Kendileri iki başlı değil, her bakanın başına buyruk hareket ettiği yedi başlı bir hükümet yaratmıştır.
Özersay, “Herkesi memnun etmeye çalışmayın” demiş…
Hakkını yemeyelim. Bu konuda gerçekten söylediği gibi davrandı. Eş dost ahbap çavuş ilişkisi içinde partililerini memnun ederken, herkesi memnun etmemek en büyük ilkesiydi…
Özersay, “Halk düzenli, sağlıklı ve anlaşılır şekilde bilgilendirilmeli” demiş…
Nasıl yani? Mağusa İskele Yeniboğaziçi İmar Planı’nda bilgilendirdiğiniz gibi mi?
Bizim bildiğimiz siz bilgilendirmeyi emirname çıkmadan önce bir takım rant çevrelerine yaptınız. Vatandaş bilginin kırıntısını göremeden, elindeki arsanın bir gecede patates tarlası olduğunu öğrendi.
Özersay, “Kriz yönetiminde kararlar hızla alınmalı ve uygulanmalıdır” demiş.
Allahı var kendisi kararları hızla alıp uyguladı uygulamasına ama sonradan pek çok kararın mahkeme kararıyla yanlış olduğu da ortaya çıktı.
Hükümete gelir gelmez 174 vatandaşlığın iptalinden tutun da vize ve ikamet tüzüğüne kadar hızla aldığı bir çok kararı değiştirmek zorunda kaldı.
Özersay, “Hükümet vatandaşın sesine kulak vermelidir” demiş…
Elbette doğrudur. Ama söz konusu olan İsrail bağlantılı işadamları değil, gerçek Kıbrıslı vatandaşlar olmalıdır…
Özersay, “Alınan kararlar bir mantığa oturtulmalıdır” demiş…
Tabi ki haklıdır. Ama o mantık Özersay mantığı ya da rant mantığı değil, toplumsal ahlak seviyesinde geliştirilen bir mantık olmalıdır.
Özersay, “Hükümet, önceliğinin salgınla mücadele olduğuna halkı inandırmalıdır” demiş…
Yani sizin yaptığınız gibi Cumhurbaşkanlığı seçimi ve koltuk uğruna ülkeyi kaosa sokmamalı, bu uğurda iki kez hükümet yıkmamalıdır…
Özersay, “Hükümet şu anda insanların aklıyla alay eden bir tavır içindedir” demiş…
Bizim aklımızla asıl alay eden sizsiniz Sayın Özersay… 3 yıllık icraatınızı 3 ayda unutmamamızı bekliyorsanız avcunuzu yalarsınız…
Bu halk sizin notunuzu yüzde 20’lerdeki oyunuzu son seçimlerde yüzde 5’lere düşürerek verdi.
Ancak görünen o ki gereken dersi hala alamadınız. Bu geçmişle bir de hükümete akıl hocalığına soyunan Özersay’a bir tavsiyemiz var.
Ünlü filozof Konfüçyus’un çok güzel bir sözü var.
“İnsanın akıllıca hareket edebilmesi için üç yolu vardır; birincisi, yapacağı şey üzerine düşünmektir ki bu en asil yoldur. İkincisi, önceden yapılmış iyi bir şeyi tenkit etmekle olur, bu en kolay yoldur. Üçüncüsüne gelince bu en acı yoldur, deneyerek ve uğraşarak bulduğun yoldur.”
Kıbrıs Türk halkı da en acı yoldan Özersay’ı ve icraatlarını öğrendi.
Bir daha da o acıyı çekmeye niyeti yok. Bizden söylemesi…

Bu haber 7390 defa okunmuştur

:

:

:

: