2021 yılı sıkı geçecek

Her ülkeden farklı kesimleri sokaklara dökmeye çalışıyorlar. 1980 lerin sağı solu mevzusunu her daim canlı tutmak için elinden geleni ardına koymayanlar var … Elbet gençlerimiz kendi haklarını yeri gelince savunacaklar. Lakin bu haklarını kirli oyunlarına katanların ekmeğine yağ sürmemeleri gerekmektedir.

Her ülkeden farklı kesimleri sokaklara dökmeye çalışıyorlar. 1980 lerin sağı solu mevzusunu her daim canlı tutmak için elinden geleni ardına koymayanlar var …
Elbet gençlerimiz kendi haklarını yeri gelince savunacaklar. Lakin bu haklarını kirli oyunlarına katanların ekmeğine yağ sürmemeleri gerekmektedir.
Boğaziçi olaylarında 2. Gezi olayı denendi. Burada elbette doğal haklarını kullanarak protesto eden gençlerimizin olması normal lakin bunu kullanıp , ‘’sokağa’’ çekmek isteyenleri biz orada ki öğrencilerimizden ayırıyoruz.
Türkiye büyük bir hızla uluslar arası arenada gücünü göstermeye devam ediyor ve daha da güçlenerek devam edecek.
Rusya da muhalifleri sokağa dökenler
AB ‘de aşı karşıtlarını ya da maske karşıtlarını sokağa dökenler..
Biz de Boğaziçi olayları ile öğrencileri sokağa çekmek isteyenlerin hepsi aynı ..
Küresel sermaye gücü insanları sokağa çekmek istiyorlar. Ulus Devlet anlayışına açılmış bir savaş. Anadolu içerisine bizleri hapsetmek istiyorlar.
Dikkat edin BİDEN gelir gelmez olaylar başladı. BİDEN elbette ABD başkanı oldu.Lakin Trump’ın başına gelenler pişmiş Tavuğun başına gelmemiş türden..
Boğaziçi olayları ölü doğum oldu.
Pandemi ile küreselcilerin hedefi açıkça ortaya çıktı. Ulus devlet kavramı
Bundan sonra ne olacak?
Evvela Ekonomi üzerinden insanların ve devlet anlayışının hedef alındığını görüyoruz. Dikkat edin Pandemi ile insanlar evlerine kapandı. Sinir uçları ile oynanmaya başlandı. 1 ay içerisinde insanların bu konuda uyanışı gerçekleşecek. İnsanları umutsuzluğu aşılamak ve yöneten hükümleri zan altında tutmaları bu süreçte gözümüze takıldı. Dikkat edelim ab 700 milyar euro basıp dağıtacak diğer ülkeler de bu böyle oluyor. Çünkü ekonominin çarklarının durmaması için piyasaya PARA POMPALANIYOR… Mecburen!
Pandemi döneminde servetlerine servet katanlara bakarsak; JEFF BEZOS 76 milyar dolar zenginliğini arttırdı, BİLL GATES 16 milyar dolar arttırdı, MARK ZUCKERBERG 42 Milyar dolar …. Diye gidiyor. Bu saydığımız kişiler ailelerin güdümünde yani o küreselcilerin güdümünde. Dijitalleşme adı altında yazdığımız yazımız da bununla alakalıydı.
Bu saydığımız kişilerden BİLL GATES e bakalım ne demişti; BAR VE RESTURANTLAR ÖNÜMÜZDE Kİ 6 AY KAPATILMALI , KISITLAMALAR 2022 SONUNA KADAR DEVAM ETMELİ… amaç insanları kapatma , ekonomileri batırma.. AMAÇ net olarak ortada.
Planlı olarak hareket başlatıldı. Küresel sermayenin planları 1-2 ay sonra kendi aleyhlerinde dönecek. Sokak eylemlerini devletlerin aleyhinde sokağa çekenlere kendi silahları dönecek , kendisine çevrilecek.
Bugün kısa vadeli gelişmeler ile Euro ve Dolar a yatırım yapanlar üzülecek. Çünkü bu yıl dijital paranın yılı olacak. Dikkat edin ELON MUSK ne dedi , BİTCOİN ne duruma geldi.. O yüzden dijital paralar gündemde olacak. Bu paralara bu aralar yatırım yapılması mantıklı değil! Bu da gelip geçici bir yatırım aracı.
Toprak ve Altın her daim yatırım aracı olarak kalacak.
Doğu Akdeniz önemi Küreselcilerin hedeflerinden dolayı bu yıllarda artacak. Stratejik öneminden dolayı politik , ekonomik ve askeri çekişmeler bu bölgede artarak devam edecektir. Bu sebepten dolayı da Türkiye KKTC üzerinde yatırımlarını arttıracaktır. Hem toprak altı hem toprak üstü. Bir çok alanda anlaşmalar imzalandı. Yatırımlar büyük bir hızla başlayacak. 1 yıl içerinde KKTC ‘nin yeni politikası ses getireceğinden dolayı uluslar arası aktörler tarafından KKTC tanınmaya başlanacaktır. G20 içerisinde yer alan Türkiye KKTC ye destek vermeye devam edecektir.
Bunlardan daha önceki yazılarımızda bahsettik. İlk kimler tanıyacağını da yazdık.
Ersin TATAR’ın ortaya koyduğu formülü KKTC anlamayanlar boş muhalefet yapmaya devam ediyorlar. Lakin tanınmalar kapıda!
Neden kimse bugün Türk Lirasının değer kazanmasını konuşmuyor?
Ocak başından bu yana dolar karşısında en çok değer kazanan para TL oldu. Her daim olumsuz hava estirenlerin emelleri ortada.
Türkiye TUA’yı açması bile bu dönemde oldu.
Uzay alanında rekabete bizde başladık. Açılışta konuşulanlar ve hedefler ümit vaat ediyor. Yerli oto ve yerli savunma sanayi alanında ki gelişmeler ümit vaat ediyor.
Savunma sanayinde ki gelişmeler kendisini Irak, Suriye , Libya , Azerbaycan da ki operasyonlarda kendisini gösterdi.
Yeni dünya kurulurken bizlerde yerimizi almaya başlıyoruz. MAVİ VATAN kavramı bir öngörü ile ortaya koyuldu.
Türkiye üzerine her türlü gelecekler. Bunu her daim yazdım. Kim bizimle hareket edecekse o kazanacak. Biz çünkü merkezdeyiz.
ABD yönetimine bakın bizden neler istiyorlar;
Libya dan çık
Doğu Akdeniz deki faaliyetlere son ver!
Suriye’ye karışma
Afrikadan Çekil
Terör koridoruna izin ver
S400’leri alma
FETÖ’ye karışma
Türkiye aleyhinde çalışanları hapiste tutma…

Amaç net olarak ortada. Halen bu yazdıklarımı görüp geleceğimizin inşasında türkiye’nin aleyhinde düşünenler varsa, aynen öyle düşünmeye devam etsinler. Kazanan millet olarak bizler olacağız.

Bu haber 12964 defa okunmuştur

:

:

:

: