Toplum diken üstende

Türkiye ile bugün atılacak imza neticesinde gelecek mali kaynak ve yüklü miktarda aşı, son günlerde ülkede bozulan moralleri biraz olsun iyileştirecek.

Türkiye ile bugün atılacak imza neticesinde gelecek mali kaynak ve yüklü miktarda aşı, son günlerde ülkede bozulan moralleri biraz olsun iyileştirecek.
Sağlık alanında da atılacak yeni adımların sinyalleri verilmeye başlandı bile.
Sağlık Bakanı Ünal Üstel dün Ada TV’de Haluk Doğandor’un konuğuydu.
Yeni alınan koronavirüs tedbirlerini değerlendiren Bakan Üstel, evde izolasyon uygulaması çerçevesinde çalışmalara başlandığını, yarın ya da en geç Cuma günü bu çalışmaların tamamlanacağını ifade etti.,
İlk olarak kronik hastalığı olan ve çocukları olan kişilerde bu uygulamanın deneneceği bilgisini veren Bakan Üstel, ev karantinası uygulanması için operatörlerle de iletişime geçildiğini aktardı.
Temaslıların karantinaya girmemek için kendini gizlemesi nedeniyle bu uygulamaya geçilmesi şart.
Ve Türkiye’den bugün yapılacak açıklamayla gelecek aşı için de yeni bir program yapıldığını müjdeledi Sağlık Bakanı.
En yakın zamanda toplum süratle aşılanacak.
İki ay içinde 20 yaş üstü herkesin aşılanması gibi iddialı bir hedef ortaya koyan hükümet bunu başarırsa, ortaya çıkacak açılımla ekonominin çarklarının yeniden dönmesi sağlanabilir.
Aksi halde kimsenin dayanacak gücü kalmadı.
Restorancılar sivil itaatsizlikte söz ediyor. Alınan hükümet kararına rağmen restoranlarını açacaklarını söylüyor.
Diğer yandan toplu taşımacılar, Başbakanlık önünde yüzlerce metrelik konvoyla araçlarını hükümete devretmeye kalkıyor.
Neredeyse bir yıldır çalışamayan yüzlerce otobüs ve minibüsün sahibi, “Bize vergi verin diyorlar. Nasıl vereceğiz? Çalışmadan mı? Evimize ekmek bile götüremiyoruz. Kilit vurulan sektör olarak kullanmadığımız yolun seyrüsefer vergisini veremeyecek durumdayız” diyor.
Kısaca kime dokunsanız bin ah işitiyorsunuz.
Pandemiyle mücadelede bir yılı doldururken yorulduk, bıktık, usandık.
Sinir uçları iyice gerilen toplumun, tahammül sınırları tamamen doldu. Bu saatten sonra alınacak ek küçük yanlış karar bile halkı sokağa döker.
Hükümet çok dikkatli olmalı. Bugüne kadar hiç de fena götürmediği süreçte başarısız olma gibi bir şansı yok. Aksi halde bunun siyaseten de çok ağır bir bedeli olur. Bizden söylemesi…Bu haber 9060 defa okunmuştur

:

:

:

: