'İçimizdeki Güzellik'

Güzelliği bulmak için Adım adım Dünyayı dolaşsak da içimizde güzellik yoksa asla bulamayız.

Güzelliği bulmak için Adım adım Dünyayı dolaşsak da içimizde güzellik yoksa asla bulamayız.

Güzel düşünebilmek güzel konuşabilmek, oturmasını durmasını bilmek. İnsanın içinde olmalı. Hayatı kucaklayarak yaşayan her insan mutludur. Çünkü hiç kimseden birşey beklemez. Beklentiler insana zarar verir. Hayat kısa bu yüzden hayatı sevmeliyiz. Gülümsemeyi bırakmadan hayata gülümsemeliyiz. Kendimiz için ülkemiz için, sevdiklerimiz için yaşamalıyız, konuşmadan önce dinlemeliyiz. Yazmadan önce düşünmeliyiz. Dua ederken bile inanmalıyız. Nefret yerine, sevmeyi denemeliyiz. Sevginin gücünün üstünlüğünü öğrenmeliyiz. Ölmeden önce güzelliklerin peşinden koşmalıyız. İnsan değer verdiği şeylere gözü ile bakar yüreği ile taşır. Ülkesini seven insanda gözü gibi bakar, yüreğinde taşır. Dünleri unutmadan geleceği güzelleştirmek için yaşamalıyız, bir olmalıyız. Birlik olmalıyız. Unutmayalım ki güzellik hepimizin hakkıdır. Dünlerle biter hayatlar, bugünlerle başlar. Her günümüze. Yepyeni sayfalar açalım.

Biz yeni sayfalardan UMUT isteyelim, sağlık isteyelim, sevgi isteyelim. Keyfimiz yerine gelsin, keyifli günler yaşayalım. Kocaman sınırsız güzelliklerle...

İnsan sevildiği kadar zengindir, sevdiği kadar cömerttir. Okuduğu kadar bilimdir, öğrendikleri ile yaratıcı güçtür, güzel düşündüğü kadar güzellik yaşar, Gezdiği kadar gezgindir. Ağzımızdan çıkan cümleler, beynimizden çıkan düşünceler, bütün EVRENİ dolaşıp bize geri dönüyor. Bu yüzden konuşmalarımız ve düşüncelerimiz güzelliklerle yüklü olsun ki yaşadığımız sürece güzellikleri yaşayalım.

Siziseviyorum…

Bu haber 18558 defa okunmuştur

:

:

:

: