'Mormenekşe'

Bir vefadır selâm vermek

Bir vefadır selâm vermek
Hal ve hatır sormak. Bir tebessüm etmek.
Bir gūzelliktir. İnsanın içine huzur dolar. Dört bir yanı yeşerir. Mavi mavi dolar içi.
Güller bir başka açar gülümsedikçe. Etrafına güller sunar.
Bir tebessümle.
Verilen emekleri, yapılan başarıları görmek, görebilmek, Büyük bir onurdur insan için. Geçmişi anıp hatırlamak. Geleceği konuşabilmek.
Güzellikleri paylaşabilmek...
Hatırlayıp selam vermek
Hal hatır sormak...
8. Mart Dünya kadınlar gününde Mormenekşe Çağdaş kadınlar derneğinin bana vermiş oldukları ödülden sonra, Mormenekşe köyüne.. Mormenekşe Çağdaş kadınlar derneğini ziyarete gittim. Birbirinden kıymetli, yüzlerinde kocaman gülümsemeleri, o sıcacık yürekleri ile, karşıladılar beni. Yapmış oldukları çalışmaları, başarıları beni çok etkiledi. El işi göz nuru Kıbrıs'a has nakışlar. Buralara gelirde el işi göz nuru ürünlerden almazmıyım. Akademisyen. Müzik Adamı.
Mete Mutlu Balkıs. Himayelerinde, kurmuş oldukları. Koro. Birbirinden kıymetli kariyer sahibi, elemanlarının yüzlerinde bir ışık. yaptıklarını yapacaklarını büyük bir heyecanla anlattılar. Akademisyen. Spor hocası Halil Erdoğuş armağanları ile geldi. Bu kadar içten bu kadar güzel insanları kalemim anlatamaz ki, o sıcacık yüreklerini, güzelliklerini, tertemiz kalplerini. Benim ülkemin, coğrafyamın güzel yürekli insanları. KADINLARIMIZ... Enginarları ile meşhur Mormenekşe köyü.
'Dernek Başkanları güzeller güzeli Hayriye Ertugay Togyay'...
Ben ve Fotoğraf sanatçısı Aytaç Karlıca, lokmalarımızı şamişilerimizi yedikten sonra. Başkanımız güzeller güzeli Hayriye Ertugay Togyay, Mete. Müzik hocamız, yönetim kurulu üyesi, birlikte Osman Ağa Kültür Evinde sohbetli yemeğimizde sanat ağırlıklı konular bizi bi hayli neşelendirdi, duygulandırdı, Bazen hiç akılda yokken Meltem Meltem bir rüzgar eser sonrasında ölümsüz dostluklar oluşur. Rengarenk kapılardan ibarettir yaşam. İçinde birbirinden kıymetli canlar oldukça. Kendi insanızssa bir başka olur bakış açınız. Ülkemi, Coğrafyamı, çocukları, emek veren canlarıı, insan ayırımı yapmayan yürekleri. Ağaçları. Kitapları, Şiirleri, Şarkıları, Kemanları, Gökyüzünü, Denizi, Maviyi, Özgürlüğü, Adaleti. Eşitliği, Kardeşliyi, Kır çiçeklerini, Aşkı, insanca yaşamayı,
Çok Seviyorum.

Sizi Seviyorum...

Hiç aklımda yokken bir gün aniden çok tatlı bir rüzgar esti içten yürekten


Bu haber 22676 defa okunmuştur

:

:

:

: