Yaşasın Müzik

Çarşamba gecesi dostlarımla birlikte, Yakın Doğu Üniversitesi yakınlarındaki bir bara yeni oluşum içine girmiş olan bir müzik grubunu dinlemeye gittim.

Çarşamba gecesi dostlarımla birlikte, Yakın Doğu Üniversitesi yakınlarındaki bir bara yeni oluşum içine girmiş olan bir müzik grubunu dinlemeye gittim.

 Hepsi birbirinden yetenekli 5 gençten oluşan bu öğrenci grubunun adı Not Attended (N/A). Grubun üyeleri: Vokal: Sercan Aydın, Gitar-Geri Vokal: Tolga Murat Erkal, Gitar: Emre Özçivici, Bass-Geri Vokal: Ozan Akalın, Davul: Seçkin Gürer. N/A’nın tarzı ise Türkçe Rock. Grubun temelleri 2006 yılında atılmış. KKTC çapında birçok organizasyonda sahne almış başarılı bir grup. Ve yeni oluşumuyla tekrar sevenleriyle buluştu. Sahnedeki duruşları ve performansları olağanüstü. Zaman zaman solistin ses tonu ve yorumu efsane Cem Karaca’ya kaysa da zamanla kendini geliştirerek özünü bulacağına, başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Taklitler her zaman aslını yaşatır. Ben bu gençlerde yaptıkları işi severek yapmaya bu şekilde devam ederlerse gelişim ve büyüme için iyi bir ışık gördüm.
Sadece beni üzen bir şey vardı. Sahnede sigara içmek; hayatım boyunca onaylamadığım bir durumdur. Sanat yapmak, sanatçı olmak çok büyük özveri, disiplin ve emek isteyen bir iştir. Sizi dinlemeye gelen seyirciye karşı çok büyük bir saygı duymanız gerekir. Örnek olmalısınız, attığınız her adım, davranışınız, giyiminiz, hal ve hareketleriniz, kültürünüz, sevginiz ve saygınızla her zaman örnek olmalısınız. Bunun yanı sıra ürettiklerinizle var olup dinleyiciyle yükseliyorsunuz.
Grup üyeleri programa ara verdiklerinde masamıza geldiler. Pırıl pırıl 5 delikanlı ile tanıştık, sohbet ettik ve naçizane dilimin döndüğü kadar kendilerine sahnede sigara içmenin yanlış olduğunu anlattım. Çok mutlu oldular. Bundan böyle dikkat edeceklerini söylediler. Bu kadar pırıl pırıl gençleri dinlediğime ve güzel dostlar edindiğime çok mutlu oldum.
Dostluk ne güzel bir olay. Sevdiğimiz sevildiğimiz sürece mutluluk ve huzur olur. Mutluluk paylaştıkça çoğalır. Sevgi; veriş alıştır. Sevdiğiniz sürece sevgi bir şekilde size geri döner. Sevmek sevilmek ne kadar güze bir duygu! Sevdiğinizle konuşurken gözbebeğinin içine bakmak, sevildiğini hissettirmek, gözlerinin ışıl ışıl olduğunu görmek, tertemiz duygularla sevgiyi anlamak ne kadar müthiş bir duygu!
Bir yere giderken küçük de olsa bir armağanla gidebilmek ince bir davranıştır, insanlığa verilen değerdir. İnsanların arkasından konuşmadan sadece iyi yanlarını konuşmak, dedikodu yapmadan yapıcı olabilmek, önyargılı olmadan hiçbir insanı üzmeden yaşayabilmek önemlidir. Yücelik asilliktir.
Elimizden gelebildiğince yardımcı olabilmek, paylaşabilmek çok değerli unsurlardır bu güzellikler.
Sanat hayatına yeni adım atanlara destek olmak, bilginizi aktarmak, tecrübelerinizden yararlanmalarını sağlamak, yerinde ve zamanında dinlemeye gitmek, onore ve motive etmek size de karşı tarafı da mutlu eder.
Müzik dilinde buluşmak, müzik yapmak dünyadaki var olan insanlığı en çok mutlu eden unsurdur. Evrensel olan müzik inanılmaz kapılar açar, tahtlar oluşturur, sevgi aşısını bütün insanlığa enjekte eder. Düşünüyorum da; dünyadaki bütün ülke liderleri birer müzik adamı olmuş olsaydı, olumsuzluklar, savaşlar, açlıklar, mutsuzluklar asla olmazdı. Her taraf güzelliklerle dolu, coşkulu, ahenkli, insanlık romantizmi ve sadece güzellikleri, mutluluğu hayal eder ve ona göre yaşardı.
“O insan ki; dinlemesini bilir.. Herkes de onu dinler.”

Bu haber 4793 defa okunmuştur

:

:

:

: