Biz bu oyunları çok gördük ...

Türkiye kritik bir dönemden geçiyor . Yakalanan her başarıdan sonra gelen gelişmeler ile bu süreçde sıçrama engellenmek isteniyor .

Türkiye kritik bir dönemden geçiyor . Yakalanan her başarıdan sonra gelen gelişmeler ile bu süreçde sıçrama engellenmek isteniyor .

Gezi olayları
17-19 aralık gelişmeleri
E muhtıra
Rus diplomatın öldürülmesi
Kobani olayları
15 Temmuz darbe girişimi

Daha çok sayabiliriz ...

Bugünki gelişmeler de çok çok önemli.
Bugün Türkiye dün nasıl olduysa bugün de çok yönlü saldırılar ile karşı karşıya.
Bu saldırılar sadece içerde değil hem içeride hem de dışarıda . Bu gelişmeleri iyi okumak iyi görmek lazım . Eş zamanlı olarak ABD Dış İşleri Sözcüsünden gelen açıklamalar, AB parlemantosundan gelen farkı sesler var. Tüm bunlara baktığımızda halkın büyük çoğunluğunun oyları ile iktidara gelmiş bir partiye karşı el birliği ile zayıflatmak ellerinden geleni yapmak istemektedirler.
Demokratik seçimlerde 2001’den bugüne kadar kazanan parti olan Ak Parti oldu. Lakin demokratik yollar ile iktidarı zayıflatamayanlar bugün anti demokratik yollara başvurduklarını bir çok kez gördük .

Sonuç ne olursa olsun demokratik yollarla iktidara gelen bir partiyi anti demokratik yollar ile devirmek istemek muhasır medeniyetler seviyesindeki devlet anlayışında yoktur .

Öyle ki Türkiye’de aklımıza bile gelmeyecek oluşumlar partiler bir araya gelmiş durumda. Nasıl iktidarı deviririz onun hesabını yapıyorlar .

YouTube üzerinden halka mesajlar yollayan Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanını ve diğer bakanları alenen açıkça tehdit eden mihraklara bu milletin karnı tok. YouTube üzerinden yapılan yayının amacının ne olduğunu bu şahsa sormak lazım… Uluslararası arenada Türkiye’yi karalamaya yetecek söylemler geliştirmenin kimseye faydası olamaz! Türkiye’yi yönetenleri hedef alan açıklamalar kabul edilemez. Bunlar sadece Fetö , PKK gibi terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmekten öteye gidemez . KKTC ve Türkiye’nin uluslararası arenada elinin güçlendiği bu dönemde bu söylemlerin Kıbrıs davasına faydası yoktur . TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her platformda KKTC’ye desteğini açıklaması BM görüşmelerinde son söylemlerde ortada . O yüzden bugünkü gelişmeleri daha önce de şahit olduğumuzu yine buradan tekrar etmekte fayda var...

Bu haber 3527 defa okunmuştur

:

:

:

: