Türkiye de gündem çok yoğun

Evet Konu KANAL İSTANBUL ..

Evet

Konu KANAL İSTANBUL ..

Rusya dış işleri bakanı lavrov ayağının tozuyla Antalya’ya geldi . TC dışişleri bakanı ile bu konuda toplantı yaptı. Gündem belliydi . Bilirsiniz Rusya İçin boğazlar çok önemli . Boğazların geçişleri konusu bildiğiniz üzere Montrö boğazlar sözleşmesinde zapta geçirilmiştir . İşte bu konuda bugün yapılan basın açıklamasından ortaya çoktan neticeye göre Rusya ‘nın içi rahatladı (tabiri caizse)

Gelelim iç potitikaya

Muhalefet partileri CHP İYİ PARTİ HDP SAADET VS Topyekun olarak İktidar partisini köşeye sıkıştırmak İçin ellerinden geleni yapıyorlar .

Sosyal medya üzerinden yapılan yayınlar, köyleri ,ilçeleri ziyaret eden muhalefet liderlerinin basına sıZdırdığı videolar (kuyumcu videosu, soğan satıcısı ) tüm güçleri ile iktidar partisi köşeye sıkıştırılmak istenmekte.

Kanal İSTANBUL konusu diğer projelerden neden daha çok tepki çekti ?

Konu İPEK YOLU ve ÇİN olunca hemen hemen bütün muhalefet aynı tepkiyi veriyordu. Hepsi birden KANAL İSTANBUL'a karşıydı. Aslında karşı çıktıkları, Türkiye'nin alacağı konumdu.
Dünya üzerindeki pozisyonuna itiraz ediyorlardı.
Bunu yaparken YABANCI SERMAYEYE bile ayarveriyorlardı. SAKIN GELMEYİN!
YANARSINIZ! Deniliyor du ... muhalefet liderleri tek ağızdan konuşuyordu ...


İtalyan başbakanının burada bu noktada söyledikleri de ortada zaten olayı Washington ve Pekin açısından değerlendirildiğinizde sonuca varacaksınız.

Draggi burada sert çıkarken aslında zıt kutupların sesi oldu .

Zaten bu söylem olduğu dönemde Çin de ABD yi dünya yi güvensiz ortama soktuğunu beyan eden bir açıklama yaptı .
İşte bu açıklamadan sonra 2. Dünya savaşı sonrasında kendi gücünü dünya sistemine entegre eden ABD , NATO zirvesinde gördüğümüz üzere ÇiN i kendine düşman ilan etti . Türkiye nerede , nasıl hareket edecek gibi şimdi aklınızdan soruları geçiriyorsunuz bunları da gelin diğer yazımızda sizlere olaylarla beraber anlatmaya çalışalım . Sağlıcakla kalsın!

Bu haber 3378 defa okunmuştur

:

:

:

: