Tedavi gören 75 hastanın 5'i yoğun bakımda!

Pandemi Hastanesi Başhekimi Dr.Erol Uçaner, hastanedeki son durumu aktardı

 

Acil Durum Hastanesi Başhekimi Dr. Erol Uçaner, pandemi hastanesindeki son duruma dair bilgiler verdi.

 

5 yoğun bakım hastası

Dr. Uçaner, hastanede tedavi gören 75 hastanın olduğunu, 5 kişinin yoğun bakımda tedavi edildiğini aktararak, bugün taburcu etmeyi planladıkları, evde tedavi görebilecek hastaların da olduğunu belirtti ve “Taburcular planladığımız şekilde olmazsa, birazcık nabzımız yükselecek” dedi.

Hamile hastamız da var

37 hastalık hamile bir kadının testinin pozitif çıktığını dile getiren Uçaner, hastanın ateşi düşmediği için hastaneye yatırıldığını aktardı.

İlaç sıkıntısı yok

Koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlarda herhangi bir sorun olmadığını, yeteri kadar ilacın olduğuna da vurgu yapan Dr. Erol Uçaner, “Hiç kimsede herhangi bir sorunumuz olmadı. Bazı hastalar, bağışıklık sistemi güçlendirici ilaçlar istiyorlar, biz tedavi de vermiyoruz ama talep ederlerse reçetesini yazıyoruz. İlaç sıkıntımız yok. Bize böyle bir şikâyet gelmedi” ifadelerini kullandı.

Aşı çağrısı!

Hastanede tedavi gören genç, çocuk ve 80 yaş üzerinde hastaların olduğunu da açıklayan Başhekim Uçaner, dün yapılan istatistikler kapsamında aşısız olan hasta sayısının 45 olduğunu, aşılı olan hasta sayısının ise 30 olduğunu belirtti.

Uçaner, “aşı olun” çağrısı yaparak, “Biz yazı yaşamadık. Yaz bizim için bitmiştir. Kışta daha zor bir periyota girmemek için herkes aşı olsun” şeklinde konuştu.  

5 küçük çocuk da tedavi altında

Çocukların genelde semptomsuz olduğunu da belirten Uçaner, “Aileler var, çocuklarda ciddi bir sağlık problemi yok. Hastanede yatan çocuk sayısının 5 olduğunu ve yaşlarının ise 3, 5, 13 ve 16 olduğunu dile getirdi. 

Bu haber 96 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER