Antalya'da yangının ağır bilançosu: 3 kişi hayatını kaybetti

Antalya'da dün öğlen saatlerinde başlayan yangınlara karadan ve havadan müdahale sürüyor. Akseki ilçesinde gece yarısı başlayıp rüzgarın etkisiyle çevreye sıçrayan yangın nedeniyle 82 yaşındaki bir vatandaşımız sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Bakan Pakdemirli, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ise ölü sayısının 3'e yükseldiğini duyurdu. 122 vatandaş yangından etkilenirken, 58'inin tedavi gördüğü öğrenildi.

 

Türkiye, dün Antalya'nın Manavgat ilçesinde saat 12.05'te başlayan ve yerleşim yerlerine sıçrayan orman yangınlarıyla sarsıldı. Ülkeyi dehşete düşüren felaket nedeniyle 18 köy ve mahalle boşaltıldı; evler ve ahırlar yandı. Akseki'de gece vakti başlayan yangın çevreye sıçradı. Vatandaşlar bir yandan evlerine ulaşan yangını bahçe hortumlarıyla söndürmeye çalışırken, bir yandan da hayvanlarını bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. Akseki ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki bir vatandaş yangın nedeniyle yaşamını yitirdi.

Evler boşaltıldı

Şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın Manavgat ilçesi Oymapınar Barajı çevresine kadar geldi. Yangın nedeniyle Akseki'nin Kepezbeleni Mahallesi ile Manavgat ilçesine bağlı Karavca, Güzelyalı, Saraçlı, Çeltikçi ve Ulukapı Mahalleri'ndeki bazı evler boşaltıldı.

3 kişi hayatını kaybetti

AFAD, ölü sayısının 3'e yükseldiğini belirtti. 122 vatandaşın yangından etkilendiği, 58'inin ise tedavi altında olduğu öğrenildi. Yapılan yazılı açıklamada, dün öğle saatlerinde Antalya Manavgat ilçesinde 4 farklı noktada yangın çıktığı hatırlatıldı ve şu ifadelere yer verildi:

'Yürütülen söndürme çalışmalarında 1 uçak, 1 İHA, 19 helikopter, 192 arazöz, 30 iş makinası, 960 personel ve 30 su ikmal aracı bölgede. 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 122 vatandaşımız etkilenmiştir. 58 vatandaşımızın tedavileri devam etmektedir.

Bu haber 110 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER