' Başlıca görevimiz Ormanlarımızı Korumak'

İçimden hiçbir şey yazmak gelmiyor.

İçimden hiçbir şey yazmak gelmiyor.

Ama hayat devam ediyor.

Daha dün gibi. Anneciğim Babacığım gözümün önünde, karşı dağlara bakıp bakıp o Gökyüzü ne doğru yükselen katran karası dumanlara karışmıştı feryatları acı yüklü duyguları anıları, hatıraları el emeği göz nuru emekleri çocuklukları. Evleri köyleri Ağaçları, yakılmıştı SAVAŞ diye acımasız duygusuz kalpsiz yürekler eller tarafından. Ne olduğunu anlamadan bilmeden o küçücük halimle hani o dönem her çocuk gibi bende hiç çocuk olmamıştım. Çocukluğumu yaşamamıştım, oyuncak bebek nedir bilmedim. Anneciğimin Babacığımın üzüntülerinden zamansız göçüp gitmeliri yaşam boyu benim için çok büyük bir acıdır. Şimdi düşünüyorumda Canım Türkiye'mde çıkan bu yangınlar elbette geçecek Türkiye çok güçlü bir devlettir.

Ama herşey eskisi gibi olabilecek mi?

Ormanlar, Ağaçlar hepimizin nefesi, ya hayvanlar onların evleri, gidecek başka hiçbir yerleri yok. İnsanların birikimleri anıları hatıraları yok oldu. İklim değişimine karşı çok önceden yıllar önce tetbir almalıydı Ülke insanları. Bilim adamlarından yardım almalılar hatta Ülkeler arasında büyük kocaman dayanışma ile ortak çalışmalar yapmak zorundalar bu Dünya hepimizin elele vermeliyiz canla başla çalışmalıyız, hepimizin başlıca görevimizdir Dünyamızı korumak koruyabilmek.. Bakarmısınız.
Avrupa Birliği'ne bağlı bilim insanları Türkiye, İtalya, İspanya ve Yunanistan gibi ülkelerde günlerdir devam eden Orman yangınlarını inceledi Uzmanlara göre sıcak hava etkisindeki Akdeniz yangınların 'ki canım ülkemi düşünemem'. Ana merkezine dönüşüm durumda. Diğer yandan (ABD) de yangın haberleri gelirken kontrol altına alınamayan alevler alev alev . Yerleşim yerlerini kor kor yerle bir etti. Evler Arabalar sokaklarda ne varsa herşeyin kasabaların yandığını eridiğini söylüyorlar. Ah Biz insanlar... Uyanmalıyız, prensiplerimiz, inançlarımız, önceliğimiz Coğrafyalarımızı korumak olsun. Sık Sık Fidanlar ekelim, her tarafı Ağaçlandıralım.

Sizi Seviyorum


Bu haber 10236 defa okunmuştur

:

:

:

: