'İyileşmeliyiz'

Yuvarlanan yıldızlar içinde saçlarımız Boylarımız büyür usul usul Duyulmasın gürültüler diye uykularda yağmurlar yağar geceleri.

Yuvarlanan yıldızlar içinde saçlarımız Boylarımız büyür usul usul Duyulmasın gürültüler diye uykularda yağmurlar yağar geceleri.
Can Yücel...

İçimiz hep ağlamaklı son günlerde Dünyamızda yaşananlar. Özellikle Kırk mil ötede hemen karşımızda mis kokulu dimdik ayakta duran Canım Türkiye'm. Trodos dağları 'Yaşar Kemal'in' kalemiden ne çok akmıştı, bir zamanlar en güzel cümleler dize dize. O Dağlarda Ormanlarda yaşayan nefesler, yaşanan öyküler... Bir solukta okuduğum ölümsüz kitapları. Nede güzel anlatmıştı orada yaşananları. Okudukça öğreniyordum ve fırsat buldukça bire bir ziyarete giderdim. Benim canım Türkiye'm
Bu topraklar efsunludur..
Anadolu Rahman'dır..
Bundan binlerce yıl önce 'Ben kimim.. Diyen,
Önce felsefe sonra da bilimin temelini atan filozoflar çıkardı bu Topraklar..
Sonra
'Biz hepmiz biriz kardeşiz'
sözü ile de mühürlendi her şey..
Yaktığını sanırsın ama yakamazsın..
Böldüğünü sanırsın ama bölemezsin..
Küllerinden kaç defa doğduğunu bilir misin sen bu Toprakların.
O mühür Anadolu'nun mayasıdır..
Ne yaparsan yap bozamazsın..
Her yangın elbirliği ile elbet söner.. Sellerde yıkılan evler yitirilen değerler eskisi gibi olmasada hepsi sarılır sarmalanır, felakette yitirilen canlar elbette çok büyük acı ama büyük bir dayanışma ile zaman ilaç olur..
'Işık taşıyan eller değişir ama taşıdıkları ışık ise ölümsüzdür.
Sen Müziği, sanatı susturabilirmisin yok edebilirmisin, edemezsin işte Anadolu topraklarıda öyle birşeydir her karış toprağı bir sanat bir destandır yeniden yeniden küllerinden doğar.
Müzik olur akar yüreklere bir huzur dolar insanlığın içine, ruhuna, yaşamı iyileştirir,
güçlendirir yeşertir her yeri herşeyi, unutturur acıları...

Sizi Seviyorum

Bu haber 10143 defa okunmuştur

:

:

:

: