Fatih Terim'den Marcao-Kerem Aktürkoğlu kavgası sonrası açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Giresunspor maçında Marcao ve Kerem Aktürkoğlu arasında yaşananlarla ilgili konuştu.

Marcao'nun özür dileyeceğini vurgulayan Terim, 'Kerem bizim kıymetlimiz, Marcao kıymetli bir oyuncumuz, öyle bir oyuncu da değil, öyle bir karakteri de yok.' ifadelerini kullandı. Konuyu oturup konuşacaklarını aktaran Terim, ''Bir nefes alacağız, bir rahatlamayı bekleyeceğiz sabaha kadar, fevri hareket edemeyiz, nasıl bir karar vereceğimizi yakında göreceksiniz.'' dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-0 kazandıkları Giresunspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Terim, Marcao ile Kerem Aktürkoğlu arasında yaşananların maçın önüne geçtiği için kendisini üzdüğünü söyledi.

'Ligin ilk maçında farklı şeyler konuşmak isterdik' diyen Terim, şöyle devam etti:

'Futbol hayatımızda antrenörlük hayatımızda bir çok şey gördük ama demek ki her şeyi gördüm demeyeceksin. Görmediğiniz şeyler de bazen karşınıza çıkıyor. Biz futbolcular, biz hocalar, yöneticiler zaman zaman yükseliriz, soyunma odasında hatta maç oynanırken birbirimizle münakaşa ederiz, hatta neredeyse yumruklaşmaya varan bir durum olur ama sabah her şey biter veyahut yarım saat sonra her şey biter.'

Terim, bunun öyle bir hadise olmadığına dikkati çekerek, '11’e 10 oynuyorsunuz, 3 gün bir seyahat yapıp tekrar deplasmana gidip gruba kalmanın ilk maçını zor şartlarda oynayacaksınız, yorgunluğunuza mı yanarsınız, belki çok açık farklı galip gelip lider dönecektiniz ona mı yanarsınız, iki tane iyi oyuncunuzun sahanını içeresinde kavgasına mı yanarsınız, veyahut bir sürü buna benzer şey.' diye konuştu.

'Önemli olan meseleyi yönetebilmek, idare etmemek ama, yönetmek'

Bu durumda 'astım, kestim, attım' demenin çok kolay olduğunu ifade eden Terim, şunları kaydetti:

'Önemli olan meseleyi yönetebilmek, idare etmemek ama, yönetmek, başkanımız, yönetimiz, biz teknik heyet olarak gereken neyse yapacağımızdan herkes emin. Çünkü daha önce de biz bu hadiseleri yaşadık, futbolda bu hadiseler oluyor, olmaya da davam edecek. Bir yandan kayıplar, bir yandan fiziki yorgunluklar bindiğinde adrenalin fazla yüklenip ters işler oluyor, ama merak ettiğimiz, onu oraya iten sebebi anlamış değilim açıkçası, ne yaptı ki oraya hiddetlendi.'

Terim, 'Kerem bizim kıymetlimiz, Marcao kıymetli bir oyuncumuz, öyle bir oyuncu da değil, öyle bir karakteri de yok' ifadelerin kullanarak, 'Gereken neyse, belki biraz klasik bir tabir olacak ama yapılması gereken neyse yapacağız, bundan emin olabilirsiniz. Bu aynı zamanda her oyuncuyu da ilgilendiren bir durum.' şeklinde konuştu.

'Nasıl bir karar vereceğimizi yakında göreceksiniz'

Konuyu oturup konuşacaklarını aktaran Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bir nefes alacağız, bir rahatlamayı bekleyeceğiz sabaha kadar, fevri hareket edemeyiz, nasıl bir karar vereceğimizi yakında göreceksiniz. Bu, dediğim gibi onu astım, bunu kestim değil ama Kerem’in de hakkını, hukukunu onun gençliğini de koruyarak, Marcao’ya da söz hakkını da vererek, ama herkesten de özür dileyerek başlanacak bir olay olduğunu da söylemek isterim, başta Kerem olmak üzere, Kerem’in ailesi olmak üzere, Galatasaray ailesi olmak üzere, arkadaşlarım, biz. Olmasaydı hoştu ama çünkü anlamadığım nokta son maç olur, şampiyonluk gider bir şey olursunuz, ama daha birinci maç gol üstüne gol kaçırıyoruz, üç gün sonra maçımız var, zaten oyuncu değiştirmeye başladık, şansızlığımız değiştir dedim değiştirirken o pozisyonu pas geçti, kalınca ona kızdım ben. Değiştir diye rica ediyorum, olacağı varmış.'

'Okan’ı verme sebebimiz daha fazla maç oynasın diye'

Fatih Terim, bir gazetecinin Galatasaray oyuncusu Cicaldau ve Giresunspor’a kiralık gönderilen kaleci Okan Kocuk’un performanslarıyla ilgili soruya 'Okan’ı verme sebebimiz daha fazla maç oyansın diye, yoksa geçen sene en az gol yiyen kaleci, Galatasaray geçen sene en az gol yiyen takım olarak kapattıysa özellikle Muslera’nın olmadığı dönemde Okan’ın başarılı kaleciliğiyle de ilgiliydi. O yüzden bir de iyi oynasın bize dönsün diye verdik. Bugünkü performansını da tebrik ediyorum hep böyle olsun.' cevabını verdi.

Alexendru Cicaldau’nun iyi bir oyuncu olduğuna dikkati çeken Terim, 'İkinci penaltıyı onun atmasını istedim iyi penaltı atıyor ama Diagne golü attığı için, ona, golcülere bazen bu toleransı tanıyoruz. Alexandru daha iyi oynayacak, ilk defa bir arada oynayan bir takım içerisinde Alex ama orta saha hücum bağlantısında bizim için önemli bir oyuncu. Daha çok büyü işler yapacaktır.' değerlendirmesinde bulundu.

'Bu sefer ceza yeme niyetinde değilim açıkçası'

Terim, başka bir gazetecinin bu sezon saha kenarında nasıl bir Fatih Terim olacağına yönelik sorusunu, şöyle cevapladı:

'Ben esasında sakinim, soğuk kanlıyımdır ama tabi 96 dakika, 96 dakika bize dönerse ve o görünen anlarda biz bir hareket içinde agresifsek, sanki 96 dakika agresifmişiz gibi bir ifade var, hayır öyle değil. Ama bu sefer ceza yeme niyetinde değilim açıkçası, haklı veya haksız, bunu da yargılamak istemiyorum. Daha doğru olanı seçeceğimden herkes emin olabilir. O yüzden benden yöne yansıyan ışıkların daha akil, daha sakin olmasında yarar görüyorum.'
Bu haber 5070 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER