Çarşı grubu lideri Akyıldız, 'Mülteci istemiyoruz' tezahüratlarıyla ilgili konuştu: Mültecilere değil insan kaçakçılığına karşıyız

Beşiktaş'ın Rizespor ile oynadığı karşılaşmaya mülteci karşıtı tezahüratlar damga vurdu. 'çArşı' grubu lideri Murat Akyıldız, yaşananları, Independent Türkçe'ye değerlendirdi

Süper Lig'de 2021-22 sezonunun açılış maçında Çaykur Rizespor'u konuk eden Beşiktaş tribününden, 'Mülteci istemiyoruz' sloganları yükseldi.

Türkiye'de yaptığı yardımlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan siyah-beyazlı tribünden gelen bu çıkışa tepki olduğu kadar destek de vardı.

Göçmen sorunu, son dönemde Afganistan'dan gelen mülteci yoğunluğuyla Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri.

Bu sorun zaman zaman şiddet olayları ve saldırıların da kapısını araladı.

'Savaştan, baskıdan ve rejim etkisiyle mağdur olan çocukların tartışılmasına karşıyız'

Beşiktaş taraftar grubu çArşı'nın lideri 'Sarı Murat' lakabıyla tanınan Murat Akyıldız, yaşananlarla ilgili Independent Türkçe'ye konuştu.

'Çocukların olduğu her ortam bizim kutsalımızdır, kimliğine bakmayız' diyen Akyıldız, 'Çocukların milletine, inancına, düşüncesine, rengine bakmayız. Çocuklar bizim en hassas, en kutsal alanımızdır. Hele savaştan, baskıdan ve rejim etkisiyle mağdur olan çocukların tartışılmasına bile karşıyız' dedi.

'Umutlar pazarlanıyor, hayaller bedel karşılığı uluslararası ticarete dönüştürülüyor'

Çocukların, annelerin, dul kadınların, hasta ve engellilerin durumunun tartışmaya açılmasını vicdanların kabul etmeyeceğini belirten Akyıldız, göçmenlerin, araçlarla ücret karşılığı başka ülkeye gitmek üzere Türkiye'de yığılmalarının normal olmadığını dile getirerek, 'İnsan ticareti yapılıyor, umutlar pazarlanıyor, hayaller bedel karşılığı uluslararası ticarete dönüştürülüyor' diye konuştu.

'Beşiktaş’ın siyasetle bir ilgisi yoktur, tribünde siyasete dün de karşıydık bugün de karşıyız'

Çarşı’nın kamplarda yaşayan Suriyelilere yönelik insani yardımları sürekli olarak devam ettirdiğini aktaran Akyıldız, sözlerini şöyle noktaladı:

Biz Beşiktaş taraftarıyız. Amacımız sadece Beşiktaş. Beşiktaş’ın siyasetle bir ilgisi yoktur. Biz tribünlere Beşiktaşımızı desteklemek için geliyoruz. Tribünde siyasete dün de karşıydık bugün de karşıyız. İçimizde her siyasi görüşten insanlar var, herkesin siyasi görüşüne saygı duyarız ve biz Beşiktaşımız için tribündeyiz. Beşiktaş tribününün karakteri dün de aynıydı bugün de aynı.
Bu haber 7019 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER