Kafalar karışık

Kafalar iyiden iyiye karıştı . Niye mi ?

Kafalar iyiden iyiye karıştı .
Niye mi ?
Bir tarafta ekonomiyi kurtarma gayreti, diğer tarafta ise Covid’in artış göstermesi nedeni ile meydana gelen ölüm olayları .
Covid’e dayanarak meydana gelen ölüm olayları, artık günde iki kişinin ölümü ile yürekleri burmaktadır .
Meydana gelen vaka sayılarındaki artış vatandaşları ciddi şekilde rahatsız etmekte ve endişeye sevk etmektedir .
Kurallara uyan vatandaş sayısı çok az . Kurallara uymayanları kurallara uyma müeyyidelerini uygulayacak olanlar ise sözde kağıt üzerinde . Sahada görünürlerde hiç kimse yok .
Bunu fırsat bilen bazı esnaf ve tüccarlar ise ellerindeki aletlerle veya cihazlarla ha bire fiyat etiketlerini değiştirmekte. Vatandaşa attıkları kazıkların hem boyunu hem enini istedikleri boyuta getirmekte , memlekette at oynatmaktadırlar .
Vatandaş covid’le yaptığı mücadelenin daha ağır ve alasını. Hayatını idame ettirebilmek için yaptığı harcamaların her geçen gün artması . Bunun yanında cebine giren paranın ters orantılı olarak azalması ile yapmaktadır .
Siyaset kurumu dış politikaya verdiği önem kadar içte de vatandaşın sosyal yaşantısı ile ilgilenmek ve onu yaşanmaz hale getiren pahalılık karşısında , alacağı tedbirlerle korumaktır .
Bu konuda Anayasamız siyaset kurumuna hem yetki , hem de ödev vermektedir .
Vatandaş artık kilo ile almaktan vazgeçmiş durumda . Gıda maddelerinin fiyatının fahiş bir şekilde artması karşısında . Bilhassa sebze ve meyve fiyatlarındaki artıştan dolayı, kilo birimi olarak 250 gramlık alış verişler yaptığına son günlerde şahit olmaktayız .
Bu vatandaşın içine düştüğü ekonomik sıkıntıyı göstermesi bakımından da düşündürücü olsa gerek .
Vatandaşın haklarını düşünerek kurulan sivil toplum örgütleri nerede ?
Birçok derneğimiz var . Hepsi sus pus .
Bu günlerden daha kötü koşullarda yaşayan Kıbrıs Türk toplumu . Çok az sayıdaki Kooperatiflerle ekonomik bunalımlardan çıkmasını bilmişti .
Şimdi nerede ise her noktada çeşit çeşit Kooperatif şirketler var . İsimleri var cisimleri yok . Olanların bir çoğu da denetimler sonucu fos çıktı . Hepsi mahkemelik .
Sn. Dana bu konuda büyük mücadeleler vermekte .
Ülkede nerede ise tüm Kooperatifler bankacılıkla meşgul .
Tüketim Kooperatifleri yok denecek kadar az .
Ülkede artan bu pahalılık karşısında vatandaşın beslenmesi konusunda , gıdaya yönelik kooperatif şirketlerin kurulması için destekler ve teşvikler yapılmalı .
Kafalar artan ve önüne geçilemeyen pahalılık konusunda karışık .
Bir de nereye karışık ?
On dörtlerin Güneyden aldıkları pasaportların , güneyin idaresi tarafından iptaline karışık . Hem güneyin kafası karışık hem kuzeyin .
Karar onların hukukuna göre ters .
Anastasiadis yönetimi ben alırım dedi . Aldı . Onun için kafalar karışık .
Pasaportu iptal edilen isimler arasında Dışişleri Bakanı Sn Ertuğruloğlu’nun adının geçmesi üzerine , Bakanlık yaptığı açıklamada. 1974 ‘ten bu güne kadar Sn. Ertuğruloğlu’nun güneyden ne bir kimlik , ne de bir pasaport almadığı yollu açıklaması üzerine . Güneyin böyle bir hatayı nasıl yaptığı konusunda kafalar karışık .
3’cü Cumhurbaşkanı Sn. Eroğlu’nun rahatsızlığına tüm halkımızın yakından ilgi göstermesi de dikkatlerden kaçmadı . Açıklanan sevindirici haberler halk üzerinde bir nevi rahatlama getirmiştir .
Sn. Eroğlu’na acil şifalar diliyor ve bir an önce eski sağlığına kavuşmasını arzu ediyorum .
Bu haber 3530 defa okunmuştur

:

:

:

: