Sayın Saner, paçavra gazeteciliğe son verilmelidir

Başbakan Sayın Ersan Saner, KKTC’de üç sayfalık künyesi olmayan paçavra gazetelerin yayınlanmasına hükümet son vermelidir.

Başbakan Sayın Ersan Saner, KKTC’de üç sayfalık künyesi olmayan paçavra gazetelerin yayınlanmasına hükümet son vermelidir.
Değerli okurlar künyesi belli olmayan gazetenin herhangi yasal bir bağlayıcılığı yoktur, diğer adı ile gayri yasaldır. Yayın hayatımızda var olan bu paçavralar yalınızca kalemlerini şantaj ve tehdit ile aşağılamayı öngörürler. Eğer bizim ülkemizi de temiz basın istiyorsak ilk önce;
1-Yalan haber yapan gazetelere yönelik devletin kuracağı bir sistemle hem kontrol hem de yaptırım ve ceza getirilmelidir. Mahkemelere kalmamalı bu çünkü zaten muhterem mahkemelerin yükü ağır.
2- künyesi belli olmayan paçavra gazetelerin yayınlanmasına derhal son verilmelidir.
3- habercilik kuralları dışında yayın yapanların yayınları gözden geçirilmelidir.
4- giderek yaygınlaşan ve her seçim dönemi içerisin de sahneye çıkan bu tür yayın organlarının mutlaka bütçelerinin kaynağı devlet tarafından denetlenmelidir.
5- KKTC aleyhine sistemli bir şekilde saldırmaya devam eden gazetelerin mutlaka dış ve iç bağlantıları araştırılmalıdır.
6- sürekli Türkiye aleyhine yayın yapan gazetelerin, bütçeleri ve gelirlerinin kaynağının bilenmesi şarttır.
Daha sıralanacak çok madde var da biz bunlar ile hükümet başkanı Başbakan sayın ERSAN SANER’İN dikkatini çekelim.
Bazıları o kadar tehlikeli ki milliyetçilik ve bayrak arkasına gizlenerek bölücülük yapıyorlar.
Son dakika KIBRIS gazetesi, başbakan ERSAN SANER’İ atama başbakan diye aşağılamıştır. Bu demokrasi değildir, bu devletimizi yok saymaktır, muhalefet de değildir, bu şer odaklarının gizli plan uygulamasıdır.

ERSAN SANER milletvekili seçilmiş, parti tüzüğüne göre de başbakan olmuştur Ekim ayında da UBP kurultayında parti başkanı seçimi ile de yeni dönem için parti başkanı parti meclisi ve kurullar belli olacaktır.

Aldığım bilgi son dakika KIBRIS gazetesinin künyesi yoktur. bu gazete bana da saldırdı, dava edeceğim künyesi varsa.

Bu tür yayın organları, az milliyetçi çok milliyetçi, vatanı sevenler ve hainler diye halkımızı bölmeye çalışıp nemalanıyorlar. Halbuki belki de hiç olmadığı kadar birlik olmamız gerekiyor. Bir tarafta COVİT 19’un yarattığı ekonomik çöküntü ki Dünya sarsılıyor. İklim değişikliğinin yarattığı olumsuz doğal afetler, sangın, sel vs.
BM, ABD ve AB belli ki Kıbrıs sorunun peşini bırakmayacaklar, gündem de tutacaklar. Sürekli biz iki devletli egemenliğe bağlı çözüm desek bile BM bize hep uluslararası anlaşmaları hatırlatacaktır
Bu haber 5616 defa okunmuştur

:

:

:

: