İNTERNET HIZLANACAK

Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, ülkedeki internet sıkıntısının çözüme kavuşması için yol haritasını hazırladıklarını açıkladı

Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, ülkedeki internet sıkıntısının çözüme kavuşması için yol haritasını hazırladıklarını açıkladı

BU İŞ FAZLA UZADI

Ulaştırma Bakanı Canaltay, ülkedeki nternet sıkıntısının çözüme kavuşturulacağı müjdesini vererek, bu konunun fazla uzadığını, kısa sürede bir çözüme ulaşmak için yol haritası belirlediklerini söyledi. Canaltay, sürecin hızlanması için ileriki günlerde TC yetkilileri ile yapılacak görüşmede yol haritasına son şeklini vereceklerinin altını çizdi.

ÜLKEYE 5 G GELECEK

Bakan Canaltay, artık her alanda, televizyon kanallarından telefon görüşmelerine kadar internete muhtaç olunduğunu belirterek, bir an önce 4.5-5 G internete geçilmesinin ve ev internet bağlantılarının güçlendirilmesinin amaçlandığını kaydetti. Canaltay, “İleriki günlerde 4.5-5G internet için yol haritası çizilecek, bitirmeye kararlıyım” ifadelerini kullandı.

ALSANCAK YOLU’NA İHALE

Canaltay, geçtiğimiz günlerde ölümlü bir kazanın gerçekleştiği yapım aşamasındaki Alsancak Yolu’nun son durumuyla ilgili de açıklamada bulunarak, pandemi nedeniyle bakanlık bütçesinin sağlığa aktarılmasıyla sürecin aksadığını belirtti. Türkiye ile gerekli görüşmelerin yapıldığın belirten Canaltay, “Yol ihalesinin yakında açacağız” dedi.
Bu haber 67 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER