1 HAFTADA 82 ÖĞRENCİ 32 ÖĞRETMEN POZİTİF!

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, okullarda tespit edilen korona virüs vakaları ve temaslı sayılarını açıkladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, okullarda tespit edilen korona virüs vakaları ve temaslı sayılarını açıkladı.

125 TEMASLI TESPİT EDİLDİ

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, okullarda tespit edilen koronavirüs vakaları ve temaslı sayılarını haftalık olarak paylaşacaklarını açıkladı. Tabloya göre, bir haftada 82 öğrencinin ve 32 öğretmenin koronavirüs testi pozitif çıktı. 76 öğrenci ve 49 öğretmen de temaslı olarak belirlendi. Bakan Amcaoğlu, yüz yüze eğitime başladıktan sonra, 59 bin kişilik eğitim camiasının haftalık Koronavirüs testlerini yaptırdıklarını, pandemiyi kontrol altına almak açısından da önemli adım attıklarını belirtti.

YENİ ÖĞRETMEN ALINACAK

Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın tedbirler konusunda sürekli istişare içerisinde olduğuna da işaret eden Amcaoğlu, “Okullarımızda her türlü önlem alınmıştır ve bulaş-temas protokolü dediğimiz sistem başarıyla uygulanmaktadır” dedi. Amcaoğlu, vakaların okul dışı kaynaklı olduğu bilgisine de verdi. Bazı okullardaki öğretmen eksikliğine de değinen Amcaoğlu, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun gerçekleştirdiği öğretmenlik sınavlarının sonuçlarıyla birlikte, bu sıkıntının en kısa sürede aşılacağını belirtti.
Bu haber 54 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER