Yeni çağın sancıları

2021 yılının sancılı geçeceğini 2020 yılında yaşanan olaylar neticesinde sizlere aktarmıştık.

2021 yılının sancılı geçeceğini 2020 yılında yaşanan olaylar neticesinde sizlere aktarmıştık. Pandemi süreciyle yeni çağın Dijitalleşme olduğunu sizlere aktardık, aktarmaya da devam edeceğiz. Bazı yorumcuların devlet ilişkilerinin nereye evrildiğini anlamakta güçlük çektiğini görüyoruz. Sebeb Sonuç ilişkisinden ayrı analizlerinde gündemde olduğunu da görüyoruz. ABD’nin Afganistan dan Suriye den askerlerimizi çekeceğiz demesini bile ABD ‘nin yenilgisi olarak adlandıranlar bugün yanılgıya düştüklerinin farkına vardılar. Elbette dünya da ki uluslar arası sistemde hiçbir güç mutlak değildir. ABD bir gün gelecek Hegemonyasını Doğu’ya kaptıracak. Zaten Bugün OTOMOTİV Sektöründe yaşanan Chip krizi de bizlere bunu gösteriyor. Firmalar 0 araç üretmede zorluk yaşıyor. Chip üretiminde Pandemi de çıkan kriz ile Çin piyasalara mesaj veriyordu. Mücadele gerçekten büyük ve filler mücadele ederken çimenler eziliyordu.
Elbette gün gelecek ABD’nin saltanı bitecek lakin o gün bugün değil!
Mücadele gerçekten çetin sürüyor.

Olivier DASSAULT’un helikopterinin düşürülmesi size neyi anımsattı?
Lafı çok uzatmadan konuya girelim…
FALCON
MIRAGE ve
RAFALE gibi yeni nesil savaş uçaklarını üreten bir firmanın
Üyesi bir sözde kazada ölüyor ya da öldürülüyordu. Daha da ilginci halka arz edilecek şirkette yangın meydana geliyordu. Olayların silsilesine bakıldığında tesadüf gibi dursada durum geçmişte ki örneklere bakıldığında öyle olmadığını görüyoruz Kripto para için halka arz edilmesi konusu birileri tarafından engellenmek isteniyordu. Mesaj netti. Çinli firmalar ile ortaklığa karşıyız denilmek isteniyordu. ANLAYANA

Dünya da petrolün önemini bilmeyen yoktur. Yıllardan beri savaşların sebebi de bu nedendir. Lakin Pandemi den sonra ilginç bir durum oldu. Petrol firması olan ARAMCO tahtını APPLE a bırakıyordu. APPLE teknolojisi ile trilyonluk cirolarıyla ARAMCO yu tahtından etmesi bize bu döneminin resmini çiziyordu.Eskiler yeniye yerini bırakıyordu. Whatsapp , Facebook vs gibi firmaların da önemi de tam bu dönemde kesintilerle anlatıldı Gösterildi. Kısacası ABD’nin düşüşe geçtiğini sananlar rakamları görünce yanıldılar. İnternetin fişini elinde tutan dijitalleşme çağına dünyayı sürenler dünya da hakimiyetinin sürmeye devam edecek. Hatırlayın İstanbul feth edildiğinde yeni bir çağ açılmıştı. O dönemde kim dünyaya hükmediyordu?
Sistem bugün değişiyor!
ABD dünyanın en borçlu ülkesi. Sancı buradan kaynaklanacak.Büyüyen güçlerin yani ulusalararası aktörlerin paralarının ABD de bulunması bugün ABD’nin yaşam nedenlerindedir. Kripto para da bu dönemde çıktı. İSVİÇRE hesapları tek tek ifşa edildi. Lakin Kripto paranın güvenli liman söylentisi dünyaya yayıttırılmak istenmekte. Bu da ABD’nin yaşamsal alanı için gerekli lakin diğer aktörler ÇİN ve İngiltere gibi devler o yüzden savaş ilan ediyordu.Onlar üzerlerine gittikçe sancılar artarak devam edecek. Türkiye de elbette bu denge de yerini aldı. Yorumlarınızı buna göre yaparsak Türkiye’nin istikametini yorumlayabiliriz. Dünya da hiçbir güç diğer ülkelerden bağımsız hareket etmesi şuan için imkansız. Sistem buna müsaade etmiyor.
Bu iklim çerçevesinde Türkiye’de yapılacak seçimleri şimdiden düşünün büyük bir seçim olacak benden söylemesi…

Bu haber 7643 defa okunmuştur

:

:

:

: