“HÜKÜMET DONDURUCUDA BEKLEYEN CENAZE GİBİ

Ada TV’de konuşan Milletin Partisi Kurucusu Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, “Hükümet dondurucuda bekleyen cenaze gibi. Sorunlara çare üretemiyor.

Ada TV’de konuşan Milletin Partisi Kurucusu Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, “Hükümet dondurucuda bekleyen cenaze gibi. Sorunlara çare üretemiyor.

Önümüzdeki dönem Milletin Partisi kilit parti olacak” dedi. Ülke gündemine düşen video skandalıyla ilgili değerlendirmede de bulunan Zaroğlu, bir kişinin özel hayatının, ülke sorunlar yumağına dönmüşken, konuşulması gereken en son şey bile olmadığını belirtti. “Konuşmamız gereken şey ülkenin gidişatıdır ama sosyal medyada milletin uçkuru konuşuluyor” diyen Bertan Zaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Asıl konuşulması gereken konular kişilerin hizmet alanında yaptıkları, ülkeyi nasıl yönettikleri, bulundukları makamı ne yönde kullandıklarıdır.

Milletin Partisi Kurucusu Bertan Zaroğlu: “Ülke yangın yeriyken birinin özel hayatı konuşulacak en son şey bile değil”

Milletin Partisi Kurucusu Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, Ada TV’de Gündem Özel programına konuk oldu.

Cüneyt Oruç’un sorularını yanıtlayan Zaroğlu, Milletin Partisi ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde de bulundu.

“ÜLKE YANGIN YERİYKEN BİRİNİN ÖZEL HAYATI KONUŞULACAK EN SON ŞEY BİLE DEĞİL”

Ülke gündemine düşen video skandalı konusuna değinen Zaroğlu, ülke sorunlar yumağına dönmüşken, birçok sorun cereyan ederken konuşulması gereken en son şeyin insanların özel hayatı olduğuna vurgu yaptı.

“Konuşmamız gereken şey ülkenin gidişatıdır ama sosyal medyada milletin uçkuru konuşuluyor” diyen Zaroğlu, asıl konuşulması gereken konuların kişilerin hizmet alanında yaptıkları, ülkeyi nasıl yönettikleri, bulundukları makamı ne yönde kullandıkları konuları olması gerektiğinin altını çizerken ilgili konunun muhataplarının; kişinin kendisi ve ailesi olduğunu söyledi.

“HÜKÜMET MORGDA YATAN CENAZE MİSALİ”

“Şuanda yapılacak şey biran önce erken seçime gidilmesi çünkü bu hükümet öldü; adeta morgda yatan bir cenaze misali şuan hükümet” diyen Lefkoşa Milletvekili , UBP Kurultay’ı sonrası gidilecek seçim için hükümet yetkilerinin nasıl halkın karşısına çıkacağını sorgulayarak; “Kamuoyunun yüzüne bakacak halleri kalmadı. Halkın karşısına çıkıp ne diyecekler? Nasıl oy isteyecekler? Çok merak ediyorum” dedi.

MECLİS SÜRECİ

“Meclis’te bulunduğum süreç içerisinde halkın cebini etkileyecek birçok müdahalem oldu” diyen Milletin Partisi Kurucusu, Dome Otel, akaryakıt ve jeneratör konusunda yapılan hamleleri örnek gösterdi. Zaroğlu, Milletvekilliği sürecinde yaptıkları istikrarlı muhalefet konusunda takdir topladıklarını belirtti. Ülke sorunlarının bireysel olarak çözülemeyeceğinin bu süreçle de halkın bilgisine geldiğini söyleyen Zaroğlu, bir şeylerin düzelmesinin dönen çarkın düzeltilmesi anlamına gelmediğini ifade etti ve Milletin Partisi’nin bu düşünce ile yola çıktığını söyledi.

“SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ VURGUSU”

Millet Partisi’nin gelecek seçimlerden sonrası ülkenin kilit partisi olacağını söyleyen Zaroğlu; “Milletin Partisi masaya yumruğunu vuracak. Bu sistemin böyle gitmeyeceğini ifade edecek.Hangi konuya el atsak bir arıza var. Bu sorunlar da ancak sistem değişikliği ile çözülebilir. Milletin Partisi’nin içinde bulundurduğu ana duygu sistem değişikliğidir bu sistemi değiştirip kilitli kapıları açacağız” dedi.

“ŞİKAYET EDİYORSAK AYNI KİŞİLERİ TEKRAR SEÇMEMELİYİZ”

Ülkede hiçbir şeyin yolunda gitmediğini dile getiren Zaroğlu, akaryakıtta yaşanan krize değinerek şöyle konuştu:

“Akaryakıtta yaşanan kriz çok stratejiktir. Çok ciddi bir geliri vardır kaynak vardır devlete. Fiyat İstikrar Fonu’na aktarılan bu parayla halka destek çıkabilecekken , Fiyat İstikrar Fonu’nda ki fonla sadece memur maaşı ödeniyor. O fonla, yollar inşa edilmeliydi bunlar yapılamadığı için insanlar yollarda can veriyor. İnsanlar da kafasını değiştirmek zorundadır artık. Biraz da hatayı kendimizde bulacağız; bu siyasi partileri kim seçiyor? Neden aynısını seçiyoruz? İnsanları doğduğu coğrafyaya göre değerlendirmemek lazım, yaptığı işlere bakacaksınız. Neler yapabildiklerini değerlendirmemiz lazım. Çöküşe doğru gidiyoruz zihniyeti değiştirmemiz lazım”

NİSABA ŞARTLI DESTEK

Meclis’teki nisap konusuyla ilgili açıklamalarda da bulunan Zaroğlu; “Halkın cebine elini uzatan bir hükümetin tam da karşısındayım. Bu benim en büyük sorumluluğumdur” diyerek Tarım sigorta Fonu Yasası ve Muhaceret Affı yasasının görüşülmesi huşunda Meclis’e desteğinin tam olacağını yineledi.

KKTC SİYASET TARİHİNİN İLK KADIN GENEL BAŞKANI

Milletin Partisi’nin kurultay sürecine değinen Zaroğlu, Genel Başkanlık koltuğu için bir kadın partilinin düşünüldüğünü söyledi. “Gönlüm Milletin Partisi’nin kadın bir Genel Başkanla seçime gitmesinde” diyen Zaroğlu, kadın bir siyasi parti başkanının KKTC’nin siyasi tarihinde de bir ilk olacağını ve Milletin Partisi’nin kadınlara ve gençlere verdiği önemin de bir nişanesi olacağını ifade etti.

HEDEF 10 VEKİL

Milletin Partisi’nin hamasi seçim söylemlerinden uzak durduğunu belirten Bertan Zaroğlu; “ Biz kilit parti değiliz iktidar partisiyiz, Birinci partiyiz diyenlerin söylemlerinin altı boş, biz bu tarz konuşmaları yapacak bir parti değiliz. Ben böyle konuşmaya utanırım. Bırakın halk takdir etsin” diyerek Milletin Partisi’nin hedefinin 10 vekil çıkarmak olduğunu söyleyerek takdiri halkın yapacağını belirtti.

Bu haber 63 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER