SON KARAR PAZARTESİ

UBP’nin üç genel başkan adayı Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu’nun çağrısı üzerine kurultayı görüştü. Toplantıya katılmayan Genel Başkan Saner, adaylıkla ilgili son kararını pazartesi günü vereceğini söyledi

UBP’nin üç genel başkan adayı Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu’nun çağrısı üzerine kurultayı görüştü. Toplantıya katılmayan Genel Başkan Saner, adaylıkla ilgili son kararını pazartesi günü vereceğini söyledi

ÜÇ İSİM MERKEZ’DE TOPLANDI

UBP Kurultayına sayılı günler kala genel başkanlığa aday olan üç isim UBP Genel Merkezi’nde buluşarak, kurultayla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Saner’in katılmadığı toplantıyla ilgili konuşan Genel Sekreter Hasipoğlu, “Sayın Saner toplantıya katılmadı diye adaylıktan çekildiği yorumu yapmak doğru olmaz” dedi. Saner’in toplantıya katılmaması nedeniyle, sıralamaya ilişkin görüşme pazartesiye ertelendi.

SİYASİ KUMPAS KURBANIYIM

“Şu an için adaylıktan çekilme gibi bir gündeminin olmadığını” açıklayan Başbakan Ersan Saner, sözlerini şöyle sürdürdü: Adaylığım devam ediyor. Son kararımı Pazartesi vereceğim. Konuyla ilgili adli süreci takip edeceğim. Siyasi bir kumpasın kurbanıyım. Bu yaşanan herkesin başına gelebilecek bir şeydir. Konu sadece ben değilim, memleketimizin içine sokulmak istendiği kötü durumdur.”

Yaklaşan UBP Kurultayına sayılı günler kala genel başkanlığa aday olan üç isim UBP Genel Merkezi’nde buluşarak, kurultayla ilgili toplantı gerçekleştirdi. Mevcut başkan Saner’in katılmadığı toplantıyla ilgili konuşan genel sekreter Hasipoğlu, “Sayın Saner toplantıya katılmadı diye adaylıktan çekildiği yorumu yapmak doğru olmaz” dedi.
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kurultayında genel başkanlığa aday olan üç isim dün UBP’nin Lefkoşa’daki merkezinde bir toplantı gerçekleştirdi.

Genel Sekreter Oğuzhan Hasipoğlu’nun çağrısı üzerine, Faiz Sucuoğlu, Hasan Taçoy ve Zorlu Töre’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıya, kurultayda aday olan mevcut genel başkan, Başbakan Ersan Sanerkatılmadı.

Toplantı sonrası basına açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Hasipoğlu, kurultayda görev alacak divan başkanlığının üç adayın oy birliğiyle belirlendiğini belirtti.
Saner’in toplantıya katılmaması nedeniyle, sıralamaya ilişkin görüşmenin Pazartesi gününe ertelendiğini ifade eden Hasipoğlu, basından gelen soruları da yanıtladı.

“Saner’in toplantıya katılmaması, adaylıktan çekildiği anlamını taşıyor mu?” şeklindeki soruya Hasipoğlu, “Bunu söylemek için çok erken. Sayın Başbakan toplantıya katılmadı diye adaylıktan çekildiği yorumu doğru olmaz” dedi.

Bu haber 162 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER