BORÇLANAMAYAN MALİYE KÖŞEYE SIKIŞTI

Maliye kamu borçlanmasına gidemiyor çünkü yasa gereği bütçe açığının belli bir oranında borçlanabilme limitini doldurdu.

Maliye kamu borçlanmasına gidemiyor çünkü yasa gereği bütçe açığının belli bir oranında borçlanabilme limitini doldurdu. Maliye şu anda ancak 30 Milyon TL civarı borçlanabilir durumda. Bu miktar ise hiçbir ödemeye yetmiyor. Ay sonu maaş krizinin bir şekilde aşılabilmesi umulurken bir ay sonra gündeme gelecek 13. maaşa ise Maliye’nin şu anki kaynaklarını yetmesinin tamamen hayal gözüyle bakılıyor.

Edinilen bilgiye göre hükümet kamu borçlanmasına gidemiyor çünkü yasa gereği bütçe açığının belli bir oranında “borçlanabilme” limitini doldurdu. Bütçe Yasası bütçe açığı kadar borçlanmaya izin veriyor. 830 milyon TL öngörülen açık var, mevcut durumda bütçenin tadil edilmesi gerekiyor.

Maliye kamu borçlanmasına gidemiyor çünkü yasa gereği bütçe açığının belli bir oranında “borçlanabilme” limitini doldurdu.

Maliye ancak 30 Milyon TL civarı borçlanabilir durumda ki bu miktarın da hiçbir işe yaramayacağı ortada.

Ay sonu maaş krizinin bir şekilde aşılabilmesi umulurken bir ay sonra gündeme gelecek 13. maaşa ise tamaman 'hayal' gözüyle bakılıyor.
Bu haber 237 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER