'Kurtuluş'

Bir aşk Bir sevda

Bir aşk Bir sevda
Bir umut içimde belki
Bir gün bu özlem
Bu hasret biter. Umudu ile uyanırım her sabah.
Şiirler, türküler,
Söylenmesi, fidanlar ekilmesi gerekirken
Dilden dile dolaşan ne olduğu belirsiz kolay olmayan çirkinlikler nedir, nelerdir.
Buram buram özgürlük kokan..
Hasret sancısı bu
Yürek, yürek direnen
Emek, emek büyüyen
Umut, umut çoğalan..
İnsanlığın İş.
İnsanlığın Ekmek
İnsanlığın Özgürlük kavgası.. Hijen kavgası, Çevre kavgası,
Varken, bu nedir hangi ara insanlık bu hale geldi. Ne olduda güzelim Coğrafyamın ustüne bu katran, karası bulutlar dolaşıyor. Ah bir yağmur yağsa mis gibi toprak koksa, yeniden yeniden çiçekler renk, renk, açsa. Çimenler, fidanlar yeşerse.
Umutlar gerçekleşse. Ve o beklenen KURTULUŞ hemen, şimdi, gerçekleşse, elele, gözgöze istenilen, beklenen kocaman büyük bir değişim kurtuluşumuz olsa... Biz eskiden ekmeğimizi bölen, paylaşan insanlardık. Kapılarımızın önünü, arka sokakları süpüren insanlardık, nerde bir sıkıntı varsa hep orada toplanır çare üretirdik. Çare bulurduk. Neler oluyor şimdi neler. Biz hangi ara bu hale düştük neden böyle olduk..
Ben senin mavi, yeşil gözlerine ,yarim demişim.
Ben senin yüreğine, gözlerimle, yüreğimle ben doğmadan imzamı atmışım. Günden, güne kirletilen, güzelliklerin, gün be gün artan çirkinliklerin karşısında. Düşündükçe zindanında ,cehennemi yaşamış gibiyim.
O gül yüzüne güzellik yakışır, dört bir yanın mavilikler daha içten gülümsemeli, daha çok mavi, mavi kokmalı. Baktığımda ,cenneti hissetmeliyim. Sen benim eşi benzeri olmayan cennetimsin.
Bir sürü güzel çiçeğin olmalı her sokağında, umuda yolculuk yapan mutlu çocuklar, sıkıntılardan uzak gülen yüzler, Sen güzellik abidesi Afroditin Adası, benim cennetim sana gülmek yakışır...

Sizi Seviyorum...

 


Bu haber 13419 defa okunmuştur

:

:

:

: