Safa “hodri meydan” dedi ama meydana çıkan olmadı

Star Kıbrıs ve Ada TV’nin Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi imar planıyla ilgili yaptığı yayınlar karşısında Ali Özmen Safa’ya yönelik haksız ithamlar, 1 milyonluk bir tazminat davası açılmasını zorunlu kıldı.

Star Kıbrıs ve Ada TV’nin Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi imar planıyla ilgili yaptığı yayınlar karşısında Ali Özmen Safa’ya yönelik haksız ithamlar, 1 milyonluk bir tazminat davası açılmasını zorunlu kıldı.
Sayın Safa, bu açıklamayı geçen hafta avukatı aracılığıyla duyurdu. “Çamur at izi kalsın” politikasıyla gazeteciliğin değerlerini ayaklar altına alan Havadis gazetesi, ‘Bu imar planı plan geçerse Ali Özmen Safa, para ve itibar kaybedecek’ diyordu.
Oysa Ali Özmen Safa’nın şu anda Fasıl 96 tahtında alınmış 2 bin 500 izni var. İmzalanan imar planında kazanılmış haklar zaten muhafaza ediliyor.
2 bin 500 izni alınmış konutun piyasa değeri şu an 250 milyon Sterlin. Dolayısıyla bu planın geçmesine yönelik itirazlar kişisel menfaat içermiyor.
Ancak ya İskele halkının zararı…
Şu anda yapılan hesaplamalar, bu imar planıyla oluşacak hak kaybından devletin yaklaşık 500 milyon dolarlık bir tazminatla karşı karşıya kalacağını gösteriyor.
Star Kıbrıs ve Ada TV, yayınlarından bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa karşıydı.
Ali Özmen Safa kim? Bu memleket gayet iyi biliyor.
2003 yılında İngiltere’den memleketine yatırım için döndüğümde ilk girdiği sektör emlaktı. Yanında 35 şirketi alıp İngiltere’de fuara götürüp ambargoyu deldi.
Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, yaptığım bu hizmetler karşısında “Emlak sektörü Ali Özmen Safa’ya çok şey borçlu” diyordu.
Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, Safa’nın bu sektöre yaptığı hizmetleri her fırsatta takdir ediyor.
Sadece İngiltere’de 3 bin ev yaptı. Dünya çapında bunları pazarladı.
Tüm bunları bir prensiple yaptı. Hiçbir bir müşterisini mağdur bırakmadı. Kıbrıs’ta yaptığı 1200 eve karşı bugüne kadar aleyhinde açılan tek bir dava bile yoktur.
Havadis Gazetesi’nin altını doldurmadığı gerçek dışı bir haber yapması utanç verici. Gazetecilere abi olarak gösterilen tecrübeli bir ismin sahibi olduğu bir gazetede yapılan bu yalan haber düşündürücüdür.
Ali Özmen Safa’nın Star Kıbrıs ve Ada TV’ye bugüne kadar verdiği tek talimat şudur. “İspat edemeyeceğiniz, altını dolduramayacağınız hiçbir haberi yapmayın.” Biz bugüne kadar da bunda başarılı olduk.
Kurumumuzda yapılan haber nedeniyle bugüne kadar hiçbir dava da açılmadı.
Peki şu anda gerçek ne?
İmar Planı nedeniyle Star Kıbrıs ve Ada TV’de çalışan gazetecilerin yaptığı haber nedeniyle Ali Özmen Safa’ya çamur atılıyor.
Havadis Gazetesi yaptığı haberin altını dolduramadı. Ali Özmen Safa’nın “ispat et” çağrısını duymak istemedi.
Safa, “Hodri meydan” dedi ama bugüne kadar meydana çıkan olmadı.
Elbette her suçun bir bedeli vardır. Havadis Gazetesi’de bu gerçek dışı haberin hesabını yargıda verecektir. Bizden söylemesi…

Bu haber 1441 defa okunmuştur

:

:

:

: