Yeni bir yıla girerken

Bugün 2021 ‘in son günü . Akşam gece yarısından sonra yeni bir yıla giriyoruz . 2021 yılı ülkemiz hiç de içimize sinmeyecek kabul etmemiz imkansız olaylarla 12 ayı geçirdi .

Bugün 2021 ‘in son günü . Akşam gece yarısından sonra yeni bir yıla giriyoruz . 2021 yılı ülkemiz hiç de içimize sinmeyecek kabul etmemiz imkansız olaylarla 12 ayı geçirdi .
Bunların başında gelen Covid’in getirdiği olumsuzluklar ve bunun neticesinde meydana gelen ölüm olayları . Ülkemizde 2021 covid açısından tarihe kara harflerle yazılacak . Geçen yıl 2020 yılında 2021 yılını karşılayanların birçoğu 2022 yılını covid nedeni ile karşılamaktan yoksun kalmışlardır . Nedeni de virüsün pençesinden kurtulamamışlar ve bu dünyadan göçüp gitmişlerdir .
Ülkemizde covid görüleli beri en çok insan kaybımızın tavan yaptığı bir yıl oldu .
Bunun bir nedeni de aşılarının yapılmamış olması .
Geçen gün Sn. Ali Pilli ADA TV ‘de konuğumdu .
Hemen hemen gündemimiz covid ve yaratmış olduğu olumsuzluklardı .
Covid olayları karşısında ölenlerin büyük bir çoğunluğunun aşısız olduğunu , yapılan istatistiki verilere göre açıkladı . Ülkede % 76’sı aşı olan vatandaşların dışında geride kalanlar aşısız . Bunlar büyük bir risk içerisinde olduklarını ve en erken bir zamanda aşılanmalarının yaşamları açısından çok önem arz ettiğini basa basa açıkladı ve aşı olmayan yurttaşların aşılanmaları için adeta onlara yalvardı .


Ayrıca korunmadaki kuralların da uygulanmasına vurgu yaptı . (Maske, sosyal mesafe ve Temizlik )
Bilhassa bu akşam yapılacak kutlamalar için de yurttaşları bu kurallara uymaları için uyardı .
Giden can kayıplarına bakarsak , covidin hiç şakasının olmadığını yaşayarak görüyoruz .
O nedenle yapılması gerekli tüm uygulamaları ve tedbirleri almamız yaşamsal bir önem arz etmektedir .
Bunu yapmadığımız takdirde 2022 bizim için çok kötü bir yıl haline gelebilir .
Sn. Pilli ile Güzelyurt sağlık ocağını ve yapılmakta olan Güzelyurt Hastanesini de konuştuk .
Hastanenin tamamlanması için seçimden sonra çok ciddi adımların atılacağını belirterek . Hastane tamamlanana kadar sağlık ocağında sağlık hizmetlerinin arttırılacağını ve daha çok doktor ve personelin görevlendirileceğinin de müjdesini verdi .
Sağlık her şeyin başında gelen ve önemsenmesi gereken bir insanlık hakkıdır . Yaşam hakkının üzerinde hiçbir hak yoktur . Olsa olsa yaşam hakkının idamesini sağlayan haklar da onun bir bütünleyicisi durumundadır . İnsan yaşamını daha açıkçası insan canının değerini ölçen terazi dünyada daha icat edilmedi . Dolayısı ile yaşamımızın değerini bilelim ve ona sıkı sıkıya sarılalım. Sonra son pişmanlık hiç fayda getirmez . Keşke ile teselli bulmaya çalışırız . Fakat çok geç olur .
Akşam, 2021’i gönderiyoruz . Güle güle demeye dilimiz varmıyor .
Tüm umutlar 2022‘ye bağlanmış gibi .
Hoş geldin 2022 . 2021‘ in tüm olumsuzluklarını ortadan kaldırmak dileği ile buruk da olsa , sağlıklı ve corana’sız bir yıl dileyerek . 2022’den de bir istekte bulunacağım .
Sakın bizlere 2021’i aratacak olumsuzluklar yaratma .
Bu haber 2817 defa okunmuştur

:

:

:

: