Duyamadıklarımız

Seçime on iki gün kaldı .

Seçime on iki gün kaldı .
Hemen hemen hiçbir parti seçim bildirgesini halen kamu oyuna açıklamış değil veya kamu oyunun bilgisine getirilmiş değil .
Siyasal partilerin iktidara gelmeleri veya hükümet ortağı oldukları takdirde yapılacak işleri adaylardan öğrenmeye çalışıyoruz . Aday konumundaki kişiler , seçilmeleri halinde nelerin yapılacağını partileri adına açıklıyorlar . Seçim bildirgesiz veya manifestosuz yapılacaklar sıralanmaktadır .
Bunlar da somut değil , soyut olarak sıralanıyor .
Ülkede birçok kurum ve yapılması gerekenlerin yapılmaması veya yapılmaması gerekenlerin yapılması ile meydana gelen olumsuzluklarla ülke birçok konuda tıkanmıştır .
Bu tıkanıklıkları açabilecek , zifiri karanlığa dönüşen gidişatı aydınlatacak hiçbir ampul markası dahi önerilmemektedir .
Her aday kendi doğrusunda öneriler yaparak , çıkış noktası bulmaya çabalıyor .
Bunlar da propagandadan öteye gitmiyor .
Halbuki ivedi çözüm bekleyen hayati konular var . Bunlardan en önemlisi sağlık sorunudur .
Sırası ile hayatın pahalılaşması , ekonomi , planlı her türlü üretim , eğitim , Elektrik Kurumu , ulaşım , çevre , yargı , yerel yönetimler , kamunun hantallığı , su baskınlarına neden olan derelerin ve su arklarının haritadan silinmesi ile ilgili , ciddi ve somut hiçbir çözüm önerisini . Maalesef seçime on iki gün kala halen seçmen öğrenmiş değil .
Bu konuda hiçbir parti seçmene güven vermemiştir . Vaatler hep soyut olarak sıralanmakta , cekli caklı laflarla 23 Ocak’a doğru seçim gemisi yol almaya devam etmektedir .
Döviz kurlarının yaratmış olduğu mali krizler sonucunda ekonomi , ayni oranda ticaret ve erbabı da olumsuz etkilemektedir .
Bu ayni doğrultuda sağlığı da etkilemekte , yurttaşlarımız gerekli tedavi ve bakımı alamamaktadır . Üstüne üstlük , bir de sendikaların getirdikleri ezgi cefa .
Bir kova yağmur suyunda ortalığı sel almakta , yıllarca dere ve su arklarının haritalardaki konumuna getirilmemesi sonucu . Bu sorun devam etmektedir .
Çevre , çevre olmaktan çıktı .
Belediyelerin çoğu batık . Çalışanlarını ödemeyecek pozisyonda . 28‘ den 15’e terennüm edildi . Bu sorun da diğer sorunlar gibi rafta bekliyor .
Ayni durumda Kamu Reformu da beklemede . Aylarca üzerinde çalışıldı , bir türlü Genel Kurula getirilemedi .
Sağlık ve alış fiyatı ile ilgili tüketicilere rahatlama getirecek Hal Yasası da tozlu dosyalar arasında .
Kooperatifçiliğin adı var cismi yok . Olanların da durumu malum .
Tüm parti başkanları ve adaylarının baş gündem maddesi ekonomi.
Ekonomiyi kaldırmak ve uçurmak .
Eğitim başlı başına sorunlar yumağı . Çocuklarımız , grevlerle ilgili olarak uzmanlaşmış gibi .
Yaldızlı sözler , kaç kanal varsa hepsinde ayni nakarat . Adayların çoğu doktor ve avukat . Dünya uzmanlaştı . Her sorunun üstesinden gelmek bir uzmanlık işi .
Bizde ne gezer .
23 Ocak’tan sonra sandıktan çıkan sonuçla birlikte , bir hükümet kurulacak .
Bu tabloya göre , uzmanlık yok gibi . Bari oluşturulacak bakanlıkların altını , ilgili bakan için uzmanlaştırmada büyük yarar olacak .
Adaylara bir tavsiyede bulunmak istiyorum .
Partilerinin seçim bildirgeleri ile ilgili kampanyaları sürdürsünler .
Aslında bunu siyasal partilerin tavanları sağlayabilir ve vaatler konusunda bir bütünsellik olur .
Bu yapılmadığı için hiçbir adayın , başka partileri , seçim bildirgeleri ile eleştirdiklerini , duymadım .
Galiba seçim kampanyası başka bir kampanyaya dönüştü .
Bu haber 2805 defa okunmuştur

:

:

:

: