Bu kafayla gidersek…

Hiçbir sorunu gerçek mecrasında tartışamıyoruz. Ülkede elektrik kesiliyor, sorunun nedenini bulmaktansa seçim öncesi propaganda peşinde koşuyoruz.

Hiçbir sorunu gerçek mecrasında tartışamıyoruz. Ülkede elektrik kesiliyor, sorunun nedenini bulmaktansa seçim öncesi propaganda peşinde koşuyoruz.
Vay efendim bu çağda elektrik kesilir mi diye başlayan cümleden sonra sorunu gelip kurumu yöneten UBP’li Bakanın üzerine yıkıyoruz.
Meselenin aslıyla uğraşmıyoruz.
Kıb-Tek Genel Müdürü Gürcan Erdoğan dün yaptığı açıklamada meselenin aslına ışık tuttu.
“Kermiya ve Yenikent bölgelerinde yatırım eksikliği nedeni ile mevcut kablo kapasitesini doldurmuş ve bundan dolayı bölgesel kesinti yapılması zorunlu hale gelmiştir” dedi.
Peki bu yatırım neden yapılmadı? Gerekli projeler neden üretilmedi?
Kıb-Tek Müdürü, bütün projelerin hazır olduğunu belirterek, haftalardır Gönyeli ve Lefkoşa Belediyelerinden izin beklendiğini duyurdu.
Yani mesele Kıb-Tek’in yatırım için çalışma yapmaması değil, iki belediyenin haftalardır ipe un sermesi.
Kıb-Tek Müdürü gerçekleri eğip büken bir bürokrat değil. Daha önce elektrik zammını da cesurca kamuoyu önüne çıkıp savundu.
Elektrik kesintileri meselesinde de parmağının arkasına saklanmadan gerçeklerin altını çiziyor. Kermiya ve Yenikent bölgelerinde altyapı sorununa bağlı olarak bölgesel kesintiler yapılacağını ifade ediyor.
Yani sözün özü gerçeklerle yüzleşerek sorunları çözmeye ihtiyacımız var. Bunun için de önce sorunu tespit edip kaynağına inmemiz gerekiyor.
Başbakan Sucuoğlu’nun Türkiye-Ercan uçuşlarının iç hat olarak gerçekleştirilmesiyle ilgili açıklaması da buna en net örnektir.
Bunca yıldır 2 bin liraya varan uçak bileti fiyatlarını eleştirenler, fiyatları Türkiye’deki iç hat uçuşlarına düşürecek uygulamaya karşı çıkıyor.
Bu kafayla gidersek bizim burnumuz çamurdan kurtulmaz. Bizden söylemesi…

Bu haber 4545 defa okunmuştur

:

:

:

: