Kaybedecek zaman yok

Seçim hükümeti nedeniyle askıda kalan onlarca sorun çözüm bekliyor. Anayasa hükümetin kurulması için yaklaşık 2 ay bir süre tanıyor.

Seçim hükümeti nedeniyle askıda kalan onlarca sorun çözüm bekliyor. Anayasa hükümetin kurulması için yaklaşık 2 ay bir süre tanıyor.
Ama vatandaşın böyle uzun uzun beklemeye tahammülü yok.
İkili ya da üçlü koalisyon hangisi olacaksa bir an önce karar verilmeli. Bunun için de gayrı resmi görüşmeler hızlanmalıdır.
Ada TV’ye konuşan DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu da aynı konuya dikkat çekti.
Ataoğlu, gayrı resmi görüşmelerin hızlanması gerektiğini söyledi.
Bu yapılırsa önümüzdeki hafta yemin töreninin hemen ardından hükümetin kurulabileceğine vurgu yapan Ataoğlu, kaybedecek zamanın olmadığına da vurgu yaptı.
Ülkede yaşanan tabloya bakın.
Şu anda yeni hükümet kurulmadığı için sınavlar ertelendi.
Ekonominin düzlüğe çıkması için alınması gereken kararlar alınamıyor.
Kıb-Tek’teki fiyat düzenlenmesi de yeni hükümeti bekliyor.
Durum böyle olunca var olan hükümet sadece maaşları ödüyor.
Verdiği hiçbir kararı hayata geçiremiyor.
Birkaç ay sonra zaten belediye seçimleri nedeniyle yeniden seçim yasakları başlayacak. Seçimlerden sonra yaz tatili geliyor. Yani Meclis’in çalışması için 1 Ekim’i beklemek zorunda kalacağız.
Böyle bir tablo artık kabul edilmez.
Halk bıktı usandı.
Yeni hükümet kurulurken Meclis’i rahat çalıştırabilecek bir tablonun da gözetilmesi gerekir. Geçen yıl yaşanan nisap sorunu Cumhuriyet Meclisi’ne önemli bir itibar kaybı yaşattı.
Bu kaosun yaşanmaması için gereken tedbir daha en başından hükümet kurulurken alınmalıdır.
Siyasi istikrar sadece tek başına iktidarla olmaz. Koalisyonlarla da olur. Ancak oluşturulacak koalisyon beş yıl boyunca ülkeyi yönetecek bir atmosferi yaratmalıdır.
Aksi halde ortalama ömrü 1.5 yıllık iktidarlar sorunları çözmek yerine yeni sorunlar yaratır.
Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu, bu konuyu en ince detaylarına kadar hesaplamalı, yarattığı olumlu rüzgarın kesilmesini engellemelidir.
Aksi halde ana muhalefet görevini üstlenen CTP’nin şimdiden açıkladığı sert muhalefet rüzgarı, iktidarı yer bir eder. Bizden söylemesi…Bu haber 1160 defa okunmuştur

:

:

:

: