'Hayatımız Bizim Elimizde'

Kaç kere geleceğiz bu Dünyaya, hiç düşündükmü söylermisiniz?

Kaç kere geleceğiz bu Dünyaya, hiç düşündükmü
söylermisiniz?
Bu sefer olmadı, yanıldık mı.
Kaç hakkımız
Kaç şansımız olabilir.
Hiç değil mi. Koskocaman bir hiç. Sevgiye Saygıya sarılacağımız yerde bir küs, bir barışık, birde hoyratça kullandığımız coğrafyamız.
Bir kullanımlık küçükcük bir Hayat.
Ya kalkar kendimize geliriz yada küçücük hayatımızı yok ederiz. Yazık olmazmı hayatımıza...
Olur olmaz şeylere üzülüyoruz takılır kalırız bunu alamadım bunu da alamadım, onda var, bende yok.
Dili dikenler kol geziyor ortalıkta,
Senin nazlı canın kimin umurunda..?
Takvim yapraklarına bakalım. Zaman Su gibi akıyor. Sabah olmadan akşam oluyor.
Nerde bıraktıysak hayâllerimizi, yarım kalan heveslerimizin peşinden yürüyelim, ama öce Coğrafyamızdan Ülkemizden başlayalım. Yüreğimizdeki sevgiyi canlandıralım.
Yara olan çevremiz varya, çevremizi temizleyelim, güzelleştirelim. Yaseminler, papatyalar, kırmızı güller açsın, birde Mavi Mavi Sümbüller, Beyaz zambaklar açsın, herkes beyaz gülümsesin. Bakım evlerinde ağlayan, bir badak süte muhtaç sahipsiz yaşlılarımızı, şefkatimizle iyileştirelim. O solan yüzlerini güldürelim.
Pes etti diyenlere inat, yürekleri de, yüreklendirelim ayağa kaldıralım.
Güneşi kendimiz için toplayalım. Ümitlerimizi yeşertelim. Yürek yüreğe. Yürekler birbirine değerse o gözümüzde büyüttüğümüz dağlar varya hepsi aşılır. Yeterki hayatı hayatımızı ciddiye alalım. Hayatın yolu Sevmekten geçer...

Erich Fromm diyor ki; “Önemli olan sözler değil davranışlardır. Sevdiğini söyleyen birisi yerine, sevgisini gösteren birisine inanın.” Bu böyledir. Birisine seviyorum demek ve bunu hissettirebilmek ayrı şeyler. Tam da bu yüzden davranışa yansımayan hiçbir şey gerçek değildir.

Sizi Seviyorum


Bu haber 13644 defa okunmuştur

:

:

:

: