MİLLETVEKİLİ MAAŞINI HAK ETMİYORUZ

Kesintiler çıktıktan sonra yaklaşık 30 bin TL net maaş alan milletvekillerinin maaşlarıyla ilgili UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak’tan sert çıkış:

Kesintiler çıktıktan sonra yaklaşık 30 bin TL net maaş alan milletvekillerinin maaşlarıyla ilgili UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak’tan sert çıkış:


UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak, seçim sonrası sadece 3 komite toplantısına girdiklerini ifade ederek, “Çok açık ve net, milletvekilleri olarak aldığımız maaşları hak etmiyoruz” dedi.

Milletvekilliğinden beklediğini bulamadığını ifade eden Yeşilırmak, “Milletvekilliğinde beklediğimi bulamadım. Belediye başkanlığı mı, milletvekilliği mi, kesinlikle, belediye başkanlığı. Mutlu değilim. Ancak umutluyum” dedi.

Ülkede ya tam ya da yarım başkanlık sisteminin gelmesi gerektiğini ifade eden Emrah Yeşilırmak, bunların olmaması halinde ise yeni bir seçim sistemi veya barajın yükseltilerek, karma oyun kaldırılması gerektiğini söyledi.

Bir veya iki milletvekili çıkaran bir siyasi partinin komitelere giremediğini hatırlatan Yeşilırmak, “Milletvekilliği meslek haline geliyor. Seçimden sonra, topu, topu üç komite toplantısına girebildik. Çok açık ve net, milletvekilleri olarak aldığımız maaşı hak etmiyoruz. Sistem değişmeli, meclis haftada en az dört gün çalışması gerek. Bu zorunluluk olmalı. Yeni bir seçim olsa, yine değişen çok bir şey olmayacak. Sistem değişikliğini konuşmamız gerek” şeklinde konuştu.

Halkın Partisinin meclisten çekilmesinin hiçbir şey getirmeyeceğini de ifade eden
Yeşilırmak bunu halkı yanıltmaya yönelik bir hareket olarak değerlendirdi. Yeşilırmak, “ 9 milletvekilinden, 3 milletvekiline düşmek büyük bir başarısızlıktır. HP'nin bu kararının kendi iç sıkıntılarıyla bağlı olduğunu düşünüyorum' dedi.
Bu haber 232 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER