EN MODA’nın YARATICISI ÖZER AKKELEŞ

Bazı insanlar vardır, onlara rastladığınızda ilerde olacakları yeri hissedersiniz… Tutkuları, enerjileri, bakışları ve çevrelerine yaydıkları pırıltılar size farklı olacaklarını haykırır adeta…

Bazı insanlar vardır, onlara rastladığınızda ilerde olacakları yeri hissedersiniz…
Tutkuları, enerjileri, bakışları ve çevrelerine yaydıkları pırıltılar size farklı olacaklarını haykırır adeta…

Yıllar önce, magazin dünyasına adım atarken yanıbaşındaydım Özer Akkeleş’in… Hatta 2009 yılında BAY KUZEY KIBRIS olarak seçildiği gecede de vardım. Görkemli bir gecede görmüştüm onu… hakkıyla kazandığı yarışmanın ardında artık Kıbrıs’ta herkes biliyordu Özer akkeleşi.

Bugün ADA TV’deki program sonrasında, bu yılın ENMODA organizasyonunun ana sponsorlarından biri olan KAYA PALAZZO OTEL’de kahve içip röportajımıza başladık…

- Sevgili ÖZER, meslek hayatının ilk adımı nerde, ne zaman başladı?
-
- Meslek hayatım 2009 yılında katıldığım bir yarışma ile başladı diyebilirim. BAY KUZEY KIBRIS 2009’da Bülent Günkut’un düzenlediği Yarışmada 1.ci seçildikten sonra gelen sunuculuk teklifleri ile ilk aktüel televizyon programımı yapmaya başladım. Moda , magazin, müzik ve sanat içerikli program yaklaşık 3 yıl sürdü.
-
- Sonrasında dünyaya açılışın nasıl gerçekleşti?
-
- Sonrasında 2011 de best model of the world yarışmasında ülkemi temsil ettim. Bu yarışma ile birlikte gelen popülarite, işimde pozitif anlamda oldukça etkili olmuştu... Ardından kendi prodüksiyon şirketimi kurmaya karar verdim.
-
- 2012 yılının aralık ayında EN MODA Dergisinin resmi lansmanını yaparak içeriğinde uluslararası güncel gelişmelerin de yer aldığı bir yayıncılık hayatına adım attım.
-
- Hızlıca gelen beğeniler ile günden güne büyüyen EN MODA dergimiz şu an en çok tıklanan dergilik uygulamasında hatrı sayılır bir yerde tüm okuyucuları ile buluşuyor.

Sence MAGAZİNCİ nasıl olmalı ki, tutunabilsin?

İyi bir magazinci öncelikle objektif olabilmelidir. Tarafsız bir tutumla gerçek haberi okuyucularına sunmayı becelebilmelidir.

Haberin kokusunu önceden alıp DOĞRU ZAMANDA, İYİ BİR YORUMLA bunu okuyucuyla buluşturmalıdır. Biz EN MODA dergisi olarak içerik bazlı çalışan ve editörlerimizle birlikte dünya gündemini KIBRIS’a taşımaya çalışan içerikler peşindeyiz.

ÖZERCİĞİM, sence MAGAZİNDE en çok dikkat ettiğin, öncelikli saydığın nedir, neye daha çok önem veriyorsun?

- Önce saygı HOCAM…bence insan önce kendine saygı duymalıdır . İnsan kendine saygı duyarsa herkes de ona saygı duyar. Karşılıklı bir kavram olduğu için hem EVET hem de HAYIR diye cevap verebilirim bu soruya . Kimisine saygı duyarız kimisini ise hiç kaale bile almayız .

Ülkemizde SANSASYONEL bir magazin var mı?

- Bence hayır… KIBRIS’ta sansasyonel bir magazin olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle de sadece magazinde kurumsallaşmak pek mümkün değil ama işe başladığım günden bu güne olan süreçte ülkem KIBRIS’ta da bir çok şeyin geliştiğine inanıyorum.

Pekçok konuda olduğu gibi MAGAZİN Dünyasında da TEKELCİLİK var gibi geliyor. Bu konuda bize neler söylersin?

Elbette her şey gibi magazin dünyasının da ayni kişilerin elinde olmasının hem iyi hemde kötü tarafları vardır mutlaka… Bence bir şeyin uzun soluklu olması başarılı olduğunu gösterir. Uzun süreli başarıları da tebrik etmek gerekir.

Bizde MAGAZİN konuları, dev ülkelere oranla nasıl ele alınır? Küçücük bir toplumuz… Herkes birbirini tanır. Bunun dezavantajları da oluyordur muhakkak… Değil mi?

- Doğrudur Hocam… KIBRIS küçük yer… En büyük magazin haberleri bile maalesef kişiler birbirini tanıdığı için saklanmaya çalışılır. Bu kişilerin birbilerini tanımalarından doğan haksız başarılar bazen can sıkıcı olabiliyor ama bu düzenle alaka bir durum olduğu için, bu konuda şu an yapılabilecek bir şey yok, ne yazık ki! Sansasyonun ta kendisi var olan bir sistem

Seni ADA’da yakalamak hiç kolay değil! Neredeyse hep yurtdışında yaşıyorsun. Sanırım mesleğin cilvesi olsa gerek.

- Doğrudur Ayşe Hocam… Mesleğim gereği, her an her yerde olmam gerekiyor. Dolayısıyla yılın nerdeyse 8- 9 ayını yurtdışında geçiriyorum. Aklımda olan sevdiğim ülkeler var tabiki . Tek bir yere bağlı yaşamayı sevmiyorum o yüzden bu mobil hayat beni mutlu ediyor.

Sanırım TEKNOLOJİK gelişmeler bu noktada senin işine çok yarıyor. Bir TIKLA dünyadaki tüm haberlere ulaşman mümkün…

- Çok haklsınız Hocam, sosyal medya ve internet hayatımıza giren en güzel teknoloji. Biz de bu sayede dijital ortamda sağlam adımlar atıp DERGİLİK gibi kocaman bir havuzun bir parçasıyız 3 yıldır. Dijital gelişimden memnunum ve EVET yeni haberleşme alanının sosyal medya olduğuna inanıyorum .

Bu yıl EN MODA ÖDÜL TÖRENİ ne zaman? Kimler gelecek?

- EN MODA magazin ve en moda prodüksiyon tarafından hazırlanan ve içeriğinde MODA, GÜZELLİK, SAĞLIK ve EĞLENCE olan EN MODA ULUSLARARASI ÖDÜL TÖRENİ Kıbrıs adasına ait uluslarası TEK ÖDÜL törenidir.
-
- Her yıl geleneksel olarak yapılan tören bu yıl 15 haziranda La NOUBA’da gerçekleşecek.

Bu iş büyük maliyet gerektiriyor, biliyorum. Ama sen bunu o kadar güzel başarıyorsun ki! Hayran olmamak mümkün değil. Bu yıl SPONSORLARIN kimler olacak?

- Ana sponsorluğunu SUN VALLEY’in üstlendiği gecenin PLATİNİUM sponsorları ise MS. TERY, KONT VALANTİNE, ALPHATEMPA, ARTELAB, COİNALSAT, MAÇ COSMETİC, AVON, FİTNESS BY LAL gibi firmalar oldu.
Derginin kurucusu da sensin elbette değil mi? Tüm bunların FİKİR BABASI sen oluyorsun!

- Evet En moda dergisi ,2012 yılında Özer Akkeleş tarafından kurulmuştur. Dergi kurulduğu günden itibaren yaptığı organizasyonlar ve ödül törenleri ile meşhurdur.
-
- Her yıl geleneksel olarak düzenlenen EN MODA Uluslararası Ödül Töreni ile DÜNYANIN 7 KITASINDAN birbirinden ünlü sanat ile uğraşan kişiyi bir araya getirmektedir.
AMAÇ: Kıbrıs da gerçekleşen bu ödül töreninin amacı dünyaca ünlü şarkıcı,model,tasarımcı veya sanat alanında kendini ispatlamış kişilerin başarılarını taçlandırmaktır.

Elbette gecede ben de olacağım. Her yıl olduğu gibi… Bundan da büyük gurur duyuyorum Özer…Geceye damgasını vuracak dünyaca ünlü pek çok isim var biliyorum. Sayalım mı?

- Elbette seve seve Hocam. En Moda Uluslararası ÖDÜL TÖRENİNE katılacak bazı kişilerin isimleri şöyle…

MOHOMBİ ( Grammy Ödüllü dünyaca ünlü)
• İtalya: ADAM CLAY
• Avustralya: FAYDEE
• Mısır: RANA SAMAHA
• İtalya: SONİACARAPEZZİ
• Azerbeycan: JEYLA
• Bulgaristan: ANDREA
• Lübnan: BASHAR AL JAWAD
• İran: ASHKAN MOHAMMADİAN
• Romanya: ALEX MİCA
• Moldova: NATALİA GORDİENCO
• Lübnan: SHİRAZ
• Amerika: DEMETRA GEORGE
• Arnavutluk: CİLJETA
• Yunanistan: CLAYDEE
• Fransa: WİLLY WİLLİAM
• Romanya : OTİLİA
• Romanya : ANDA ADAM

Gibi ünlülerin katılımı ile gerçekleşecek olan 2022 ödülleri her yıl olduğu gibi yankı uyandıracak.

Brt den canlı yayınlanacak gece EN MODA sosyal medyalarından da izlenebilecek.

Gelen ünlülerin ŞOVLARI ve performansları tam bir şölen havası yaratacak. Gelen sanatçıların yapacağı showlar KIBRIS’ta yapılan en büyük müzik festivali olma özelliğini koruyor.

Özel AKKELEŞ, kanalım ADA TV’deki program, ardından gazetem STAR KIBRIS’a verdiğin röportaj ve bize ayırdığın zaman İÇİN çok teşekkür ederim. İnşallah en büyük hayalin olan dünya festivallerinin arasına katmak istediğin GİRNE FESTİVALİNİ DE gerçekleştirmen dileğimle diyorum.

YOLUN AÇIK OLSUN…
Ayşe TURAL

Bu haber 3784 defa okunmuştur

:

:

:

: