Hukuk devletine olan inancımız yeşerdi!

Star Kıbrıs ve Ada TV iki gün üst üste yaptığı yayınla, “dere yatağına kurulan tesisle insan yaşamını hiçe sayan İsrailli Afik Grubu’na ait Caesar Beach Bar’ı kimler, neden koruyor?” diye sordu.

Star Kıbrıs ve Ada TV iki gün üst üste yaptığı yayınla, “dere yatağına kurulan tesisle insan yaşamını hiçe sayan İsrailli Afik Grubu’na ait Caesar Beach Bar’ı kimler, neden koruyor?” diye sordu.
“Hukuk devleti miyiz, guguk devleti miyiz” sorusuna nihayet bizi umutlandıran bir açıklama geldi.
İskele Kaymakamı Ertuğrul Toroslu, Star Kıbrıs Gazetesi’nin yayınlarının ihbar kabul edildiğini belirterek, yayınlar sonrası işletmenin denetlendiğini söyledi.
Yapılan denetimler sonrası Caesar Beach Bar’ın işyeri çalıştırma belgesi ve alkol satış ruhsatına sahip olmadığının tespit edildiğini belirten Toroslu, ilgili işletmenin mühürlenerek faaliyetlerinin durdurulduğunu ifade etti.
İşletmenin dere yatağına kurulmuş olması ile ilgili de açıklamalarda bulunan İskele Kaymakamı, şunları söyledi:
“Tesisin dere yatağına kurulması konusu Tapu Dairesi tarafından ele alınacak. Bölgenin yasal ölçümü yapılacak. Ölçüm sonrası sonuçlarına göre; işgal varsa, müdahale edilecek. Yasalara aykırı bir durumun tespit edilmesi halinde işletme sahiplerine polis soruşturması açılacak. Yasal süreç başlayacak. Bunun bilinmesini isterim.”
Bravo İskele Kaymakamı’na…
Geç de olsa yasaların uygulanmasına yönelik umut verici bir adım attı. Hukuk devletine olan inancımız tazelendi.
Ancak yetmez. Tapu Dairesi’nin yaptığı denetimlerin de takipçisi olacağız. Dere yatağına yapılan işletme ile kimse insan hayatını tehlikeye atamaz. Bundan 4 yıl önce yaşanan sel ile bölgenin nasıl felaketin eşiğine geldiğini bile bizler, bir daha böyle bir tehlikeye göz yumamayız.
Bunun herkes tarafından açıkça bilinmesini isteriz.
“Güçlünün değil, haklının yanındayız” ilkesiyle yayınlarımızı sürdürürken, bu ülkeye dışarıdan gelip istediği gibi at koşturacağını sanan şirketlere de bu ülkede yasaların olduğunu göstermek zorundayız.
İskele Kaymakamı’nın dün yaptığı açıklamayla atılan adım, bu konuda ümitlerimizi yeşertti.
Yasaların uygulanmadığı bir devlet, asla gerçek bir devlet olamaz. Bizden söylemesi…

Bu haber 6911 defa okunmuştur

:

:

:

: