“Çok özel çok güzel bir yolculuk...”

Sinemaya meraklı pek çok insanımız Kıbrıslı Türk aktrist Samuray Panter’i bilir. Ama bilmeyen, hatırlamayan çoktur. İki bölümde sunacağımız bu söyleşimizde size gözlerinin güzelliği ve baştan çıkaran muhteşem gülüşüyle tanınan Panter’i anlatacağım.

Sinemaya meraklı pek çok insanımız Kıbrıslı Türk aktrist Samuray Panter’i bilir. Ama bilmeyen, hatırlamayan çoktur. İki bölümde sunacağımız bu söyleşimizde size gözlerinin güzelliği ve baştan çıkaran muhteşem gülüşüyle tanınan Panter’i anlatacağım.

“Lefkoşa’dan Adana’ya çok büyük bir sevda ile Türkiye tutkusu ile yola çıktım. Yola çıkmadan önce -Halit Vurgun’u rahmetle anıyorum- İstanbul’ da yaşayan beyefendinin adresi cebimde duruyordu. Büyük bir acenteye sahip ve ünlü bir sinema yönetmeni olduğunu söylediler. Ve ben de kendisini bulmak amacıyla yola çıktım. İçimde sinema tutkusu yollardaydım. Büyük bir zaferle sinema beni kucakladı, ben sinemayı kucakladım..”

Fahriye Özay (F.Ö): Sevgili Samuray Panter çok güzel ve özel bir yüzünüz var. Özellikle de gözlerinizin güzelliği muhteşem. O yıllarda güzelliğinizle kim bilir neler duyuyordunuz?

Samuray Panter (S.P): O yıllarda gülüşüm ve gözlerimle ilgili çok güzel sözler söylerlerdi. (diyerek tebessüm ediyor o yılların hatırına)..
Tebessümünü konuşmasıyla kesmesine müsaade etmeden lafa giriyorum..

F.Ö: Örneğin Ayhan Işık ve Cüneyt Arkın’dan neler duyardınız? diye soruyorum bir anda tebessümü kahkahaya dönüşüyor ve anlatıyor...

S.P: Kıbrıslı oluşum ve aksanımın da doğal olarak çok farklı oluşu nedeniyle sürekli beni konuşturmaya çalışırlardı. Ama bildiğim bir şey varsa o da şudur ki Aydemir Akbaş, Ayhan Işık ve tabii ki Cüneyt Arkın’ın beni çok sevdikleridir. (diyor ve sözünü tamamlarken duygusallığı hüküm sürüyor masada.)

O yıllarda “Vamp Kadın” oyunculuğunu Melek Görgün, Fatma Belgen ve Nalan Çöl ile birlikte başarıyla sürdürmüş ve önemli filmlere imza atmış Samuray Panter.
Derken biraz nazik bir edayla cici kız rolüne bürünüp sevgili Samuray Panter’in eski defterlerini karıştırdığımı açıklayınca...

F.Ö: Tamer Yiğit ile yaşadığınız büyük aşk doğru mu? diye sorduğumda Sevgili Samuray şok oluyor.. Tebessümle dişlerini gösteriyor ve gözlerinin ihtişamı eski sayfaları birer birer beyninin en ücra köşelerinden ağzına kadar sürükleyiveriyor. Soruma soruyla karşılık veriyor...

S.P: Peki siz bunu nerden öğrendiniz?

F.Ö: Benim için bu kadar güzel ve başarılı bir sanatçıyı yakından tanımak büyük bir onurdur. O yıllarda sanat yapmak ortaya iyi işler çıkartmak gerçekten zordur ve gerçek anlamda sanatçı olmayı gerektirir. Küçücük bir adadan yola çıkacaksınız ve İstanbul gibi bir yerde çok büyük olaylara imza ancak ve sinemada beyazperdede ünlü aktörlerle rol alacaksınız. Bu çok ama çok önemlidir..

Cici kız rolünü üstümden atmadan ısrarla bir kez daha soruyorum ve bu sefer cevabı alacağımdan eminim..

F.Ö: Biraz bize Tamer Yiğit ile yaşadığınız aşkı anlatır mısınız?


Samuray’ın cevabını haftaya bu sütunlarda bulacaksınız.

Sevgili okurlarım bundan böyle her türlü görüş ve dilekleriniz için bana bire bir ulaşabileceğiniz elektronik posta adresimi veriyorum. E-maillerinizi bekliyorum.
Bu haber 2809 defa okunmuştur

:

:

:

: