Meclis sınıfı geçemedi!

Meclis Genel Kurulu dün son oturumunu yaptı. Ve üç aylık uzun yaz tatiline çıktı. Nasıl ki tatile çıkan öğrencilere karne veriliyorsa, Meclis’e de bir karne verildiğini düşünelim.

Meclis Genel Kurulu dün son oturumunu yaptı. Ve üç aylık uzun yaz tatiline çıktı. Nasıl ki tatile çıkan öğrencilere karne veriliyorsa, Meclis’e de bir karne verildiğini düşünelim.
Sizce Meclis o karneyle sınıfı geçer mi?
Kimsenin bu soruya gönül rahatlığıyla “evet” demeyeceği ortadadır.
Gerçek apaçık ortada duruyor. Kimse parmağının arkasına saklanmasın. Tüm siyasiler bu konuda bir özeleştiride bulunsun.
Bu manada dün hem YDP Genel Başkanı, Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı hem de Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu cesur bir özeleştiride bulundu.
Arıklı, “Zamanı hoyratça kullandık, verimli bir dönem geçiremedik. Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nu yaz tatili boyunca olağanüstü toplayarak kaybedilen vakti gidermeye çalışacağız” dedi.
Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu da Meclis’in performansına ilişkin, “Hükümetler değişti, komitelerde de değişiklik oldu. İstenen performansı göremedik' değerlendirmesinde bulundu.
Aslında vatandaş, hayatına dokunan çok kritik yasaları, gelir artırıcı önlemleri bekliyordu. Ancak olmadı.
Meclis’in bıraktığı açığı hükümet mini bir ekonomik paketle gidermeye çalışacak.
Başbakan Ünal Üstel, ekonominin rahatlaması için birtakım tedbirler aldıklarını, önümüzdeki günlerde mini bir ekonomik paket açıklayacaklarını duyurdu.
Önümüzdeki ay yaklaşık yüzde elli civarında tahmin edilen hayat pahalılığının maaşlara yansıtılacağını belirten Başbakan, “Az alana çok, çok alana az verilmesi için maliye bakanlığı çalışma yapıyor” dedi.
Meclis komitelerinin yaz boyunca çalışacağı da hemen hemen bütün açıklamalarda yer aldı.
Ancak vatandaş bu açıklamalara bakıp da içini yine de soğutamadı. Yaşanan ekonomik yangın tüm toplumu sarmış vaziyette. Üstelik bu öyle bir yangın ki Mersinlik’te olduğu gibi bir yağmurla sönecek gibi de durmuyor.
Önümüzde zor zamanlar var. Bu zor zamanların hazırlığını yapmak da hükümete düşüyor.
O yüzden Meclis’in sık sık olağanüstü toplanarak elzem yasaların geçirmesine şiddetle ihtiyacımız var. Aksi halde yaşanan ekonomik kriz travması ülkeyi boğacak. Bizden söylemesi….

Bu haber 4524 defa okunmuştur

:

:

:

: