'Cüneyt Arkın'

Cüneyt Arkın'a sorarlar, 'günümüzün kahramanı kimdir' diye.

Cüneyt Arkın'a sorarlar, 'günümüzün kahramanı kimdir' diye. 'Bu devir' der Cüneyt Arkın, 'Malkoçoğlu'nun, Battal Gazi'nin yetenekleriyle kahramanlık yapabilecekleri bir devir değil. Bu devirde benim gözümde Malkoçoğlu, akşam evine iki ekmek götürebilmek için günde 12 saat çalışan insandır' der. Türk sinemasının efsanesi Cüneyt Arkın, hayatını kaybetti. Çok üzgünüm çok.
Cüneyt Arkın'ın hüzünlendiren hikayesi....

Sosyal medya hesabından 1960'lı yıllara ait bir fotoğrafını paylaşan Cüneyt Arkın'a takipçileri yorum yağdırdı... Ünlü aktör, 'Çok iyi yaşadınız' yorumları üzerine o fotoğrafın hüzünlü hikayesini anlattı.

Bu paylaşımın altına 'çok iyi yaşadınız' demişsiniz öyle tabii...

Anlatayım fotoğrafın çekildiği dönemi, fakülte yıllarımdı hep çalıştım.

İstanbul’da Tıp Fakültesi’nde okurken ilk iki yılımı Sirkeci’de bir otel odasını iki inşaat işçisiyle paylaşarak geçirdim. Ders zamanı okula gider, kalan zamanda da onlarla inşaatlarda çalışırdım.

Bir yanda anatomi dersi, öte yanda inşaat işçiliği.

Stajımı yaptıktan sonra az çok hasta tedavi edebilir duruma geldiğimde hocam Cihan Abaoğlu beni evlere hasta bakıcı olarak göndermeye başladı.

Hastanın başında 24 saat bekleyip, acil durumda müdahale etmekti görevim. Fakat tabii yeri geldiğinde adamı tıraş da ediyordum, altını da temizliyordum.

Ayda burs parası olarak 60 lira alırdım. Hasta bakıcı olarak bir eve gittiğim zaman ise günde 15 lira kazanıyordum. Ama ev sahiplerinin artık yemeklerini önüme koymaları çok ağrıma giderdi.

İlk paramı aldığımda fırına koşup paranın hepsiyle ekmek aldım. Çiğnemeden yuttum, patlayana kadar yedim. Sonunda da kustum. Ekmekleri görünce açlık korkumu yeniyor, huzur buluyordum.

Yıllar sonra bile kaldığım otel odalarında baş ucumdaki komodinin üzerine bir somun ekmek koyar, ancak ona bakarak uyuyabiliyordum.

Ruhuşad olsun... Anılarda yaşayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 21376 defa okunmuştur

:

:

:

: