KKTC BB ÜNAL ÜSTEL’İN elinde sihirli değnek mi var.

Üzülerek yazıyorum ki ülkemiz KKTC sorunlar yumağı bir ülke ve gerçek anlamda sorunları çözmede öteleme yolundayız. En son gündemde bulunan yerel yönetimler değişiklik yasa çalışmaları. Daha da net olarak bazı belediyelerin kapatılması ve sayının azaltılması yönündeki çalışmalar.

Üzülerek yazıyorum ki ülkemiz KKTC sorunlar yumağı bir ülke ve gerçek anlamda sorunları çözmede öteleme yolundayız. En son gündemde bulunan yerel yönetimler değişiklik yasa çalışmaları. Daha da net olarak bazı belediyelerin kapatılması ve sayının azaltılması yönündeki çalışmalar.
Benim şahsi fikrimdir 6 ilçe 6 belediye Beyarmudu belediyesi hariç. İngiliz üstleri ile iç içe olan bu belediye sınırlarının stratejik önemi olduğu yönünde kimsenin şüphesi olamaz. Bundan dolayı çok ayrı bir önem arz ediyor.
Ana muhalefetin belediyelerin azaltılması konusunda ki görüş ve eylemelerini izledik, kimse kusura kalmasın ne AB de ki uygulamalar ile ilgisi var ne de ülke içerisinde bulunduğumuz gerçeklerle ilgisi var.
KKTC çok ciddi yapısal bir bozukluk içerisindedir. Bunu inklar etmeye devam eden bir zihniyet demek ki ülkesinin gerçeklerinden uzaktadır. BB ÜNAL ÜSTEL, iyi niyetinden şüphe duymam, sorunların çözümü konusunda adım atmada da cesur davranacağını düşünüyorum, ancak nasıl bir çevresel partisel etki altın da kalıyor ki daha ileri adım atamıyor..
Marketler ve tedarikçi şirketlerin temel gıda maddeleri üzerinde ki fahiş fiyat artışlarını kim kontrol altına alacaktır. Muhalefet partileri buna ne kadar tepki koyuyor, hükümet bu kontrolde çaresiz mi kalıyor. Halkımız açıkça kazıklanıyor, çünkü ülke içerisinde çok dengesiz ayni mal üzerinde farklı fiyatlar söz konusu.
En son yapılan maaş artışları, güzel de çok alan yine çok aldı az alan yine az aldı. Ben bunu adil olduğunu düşünmüyorum, alınan yaklaşık %40 artışlar binlerce çalışanın maaşına denk geliyor yalınızca artışlar. 40.000 ile 80.000 TL maaş akanlar var ve bunların çok çok altında maalesef ülke bu adaletsiz yapıda.
Ünal beyin elinde bir sihirli değnek olsa bile o da kopardı herhalde, artışların birkaç ay ertelenmesi düşüncesi hasıl oldu yer yerinden oynadı. O zaman herkes kendini düşünüyor ülke gerçeği mi boş verin gitsin. Eğer ülkemiz zor dönemlerden geçiyorsa herkes elini taşın altına koymalıdır.
Ana muhalefet özellikle adaletsiz bu artışlar konusunda ki görüşü nedir? Yalınızca CTP milletvekili sn Barçın bu maaşları hak ettiğimizi düşünmüyorum dedi. ben bunu yazarken CTP yi herhangi bir sorumluluk içerisinde gördüğünden değildir. KKTC ne kadar ciddi bir yapısal bozukluk içerisindedir, görülsün diyedir.
Ülkemizin standartları bozulmuş, ben yine de yönetimde bulunan hükümete güvenmek istiyorum çünkü cesaretlendirip radikal karar almalarını sağlamamız gerekiyor. İktidar ve muhalefet ülkemizin demokratik yapısını güçlendirmesi gereken kurumsal organlardır.
Bu haber 7777 defa okunmuştur

:

:

:

: